Hlavní navigace

Každý pátý dlužník si půjčuje pro někoho jiného

Sdílet

Téměř 20 % lidí, kteří mají problémy se splácením svých dluhů, si půjčilo peníze nikoli pro sebe, ale pro někoho jiného. Vyplynulo to z údajů společnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK). Většinou si takto půjčují ženy a to do částky 50 000 Kč. Nejčastějším důvodem, proč si lidé půjčují peníze pro někoho jiného, je snaha pomoci osobě se kterou mají partnerský vztah, dětem nebo kamarádům. Velmi často se ovšem setkáváme i s neznalostí finanční problematiky a přehnanou důvěrou v člověka, kterému chtěli zadlužení lidé pomoci, říká Markéta Fixová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Často se také stává, že si půjčku vezme jeden z partnerů, aby tak pomohl tomu druhému a po rozpadu vztahu mu tyto nesplacené závazky zůstanou. Pokud nás někdo požádá, zdali bychom si pro jeho potřeby nezvali na své jméno úvěr, nejdříve bychom se měli ptát, proč si daná osoba nemůže půjčit sama, vysvětluje Markéta Fixová.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 4. 2016 7:54

  Ludek_II (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ano, i po mně se chtělo, abych si půjčil na sebe pro někoho. NIkdy bych takovou blbost neudělal.

 • 25. 6. 2018 23:05

  znáte? (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Znáte někdo tuto společnost? mohu věřit zaslané nabídce? vypadá dobře ...https://ho­mepujcka.cz/dru­hy-pujcek/pujcky-ihned/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).