Hlavní navigace

O svoji finanční situaci se bojí téměř polovina Čechů

Sdílet

Téměř polovina Čechů (47 %) se v uplynulém čtvrtroce obávala o svou finanční situaci. Je za tím především strach ze situace, že měsíční výdaje převýší celkové příjmy. Vyplynulo to z průzkumu, který byl provedla agentura IPSOS pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika.

Největší obavy mají obyvatelé Zlínského kraje, kde 27 % dotázaných řeší tyto starosti téměř denně. V Libereckém kraji se 65 % lidí za uplynulého čtvrt roku obávalo o svou finanční situaci minimálně jedenkrát. Naopak „nejklidnější“ jsou obyvatelé Ústeckého kraje, kde 64 % z nich finanční starosti v posledních 2–3 měsících vůbec neřešilo.

Nejčastějším důvodem, který vede k obavám o finanční situaci, je stav, kdy jsou výdaje domácnosti vyšší, než její příjmy. Tyto problémy řeší především mladí Češi ve věku 18 až 29 let, s rostoucím věkem se tyto problémy snižují. Další častou obavou je ztráta zaměstnání, zhoršující se zdravotní stav či riziko snížení mzdy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 11. 2015 22:07

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  To je logické. V Ústeckém kraji je zhruba těch 65% lidí na dávkách a nemají tak v podstatě co ztratit. Alespoň se tedy nebojí o práci. Možná se ale spíše bojí práce.

 • 14. 11. 2015 8:54

  Ženská (neregistrovaný) 85.207.44.---

  Mně se ty zavádějící názvy líbí čím dál víc. Jednou dluží "až 10%" populace, teď se zas o svou finanční situaci bojí "47%" lidí... Ne 80 nebo 90, ale 47. Kde ta čísla berou? :-)) Je vidět, zač stojí v Česku výuka matematiky, konkrétně vypočítávání procent; ten mechanický způsob málokdo pochopí a někdo nahoře toho vytentovaně zneužívá. Babiš chtěl důchodcům přidat 200vky a oni ho za to volili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).