O svoji finanční situaci se bojí téměř polovina Čechů

Téměř polovina Čechů (47 %) se v uplynulém čtvrtroce obávala o svou finanční situaci. Je za tím především strach ze situace, že měsíční výdaje převýší celkové příjmy. Vyplynulo to z průzkumu, který byl provedla agentura IPSOS pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika.

Největší obavy mají obyvatelé Zlínského kraje, kde 27 % dotázaných řeší tyto starosti téměř denně. V Libereckém kraji se 65 % lidí za uplynulého čtvrt roku obávalo o svou finanční situaci minimálně jedenkrát. Naopak „nejklidnější“ jsou obyvatelé Ústeckého kraje, kde 64 % z nich finanční starosti v posledních 2–3 měsících vůbec neřešilo.

Nejčastějším důvodem, který vede k obavám o finanční situaci, je stav, kdy jsou výdaje domácnosti vyšší, než její příjmy. Tyto problémy řeší především mladí Češi ve věku 18 až 29 let, s rostoucím věkem se tyto problémy snižují. Další častou obavou je ztráta zaměstnání, zhoršující se zdravotní stav či riziko snížení mzdy.

Příspěvek pro důchodce vzroste na 1200 Kč. Vláda se odvolává na ekonomiku, deficit ale snižovat nechce Daň z nemovitých věcí můžete platit přes SIPO        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
13. 11. 2015 22:07 Nový

Hm...

To je logické. V Ústeckém kraji je zhruba těch 65% lidí na dávkách a nemají tak v podstatě co ztratit. Alespoň se tedy nebojí o práci. Možná se ale spíše bojí práce.

Ženská
Ženská (neregistrovaný) 85.207.44.---
14. 11. 2015 8:54 Nový

Téměř? Člověk zkrátka musí být za každou cenu diplomat.

Mně se ty zavádějící názvy líbí čím dál víc. Jednou dluží "až 10%" populace, teď se zas o svou finanční situaci bojí "47%" lidí... Ne 80 nebo 90, ale 47. Kde ta čísla berou? :-)) Je vidět, zač stojí v Česku výuka matematiky, konkrétně vypočítávání procent; ten mechanický způsob málokdo pochopí a někdo nahoře toho vytentovaně zneužívá. Babiš chtěl důchodcům přidat 200vky a oni ho za to volili.