Spočítejte si...

Zavřít

O povolání exekutora lidi nemají zájem

O povolání exekutora není zájem. Exekutorské úřady zůstávají neobsazené. Vyplývá to ze zprávy Exekutorské komory ČR (EK ČR).

Exekutorská komora ČR v poslední době eviduje výrazně menší zájem o funkci soudního exekutora, potvrzuje zpráva EK ČR, podle které je důvodem hlavně zvyšující se náklady exekutorů a současné úvahy Ministerstva spravedlnosti o snížení exekutorského tarifu.

V současné době je podle Komory neobsazených 20 úřadů a na 4 probíhá výběrové řízení. V poslední době zaznamenáváme výrazně se snižující zájem o naši profesi. Zatímco dříve se do výběrového řízení na obsazení úřadu přihlásili třeba čtyři uchazeči, dnes je situace bohužel zřetelně odlišná. Z celkového počtu 23 výběrových řízení v letech 2013–15 se v polovině případů nepřihlásil nikdo či pouze jeden uchazeč, uvedla prezidentka Exekutorské komory Pavla Fučíková.

V případě, že by došlo ke snížení exekutorského tarifu, povede to podle Komory k postupnému krachu úřadů, které nebude mít kdo převzít a ve „vzduchoprázdnu“ tedy podle Fučíkové skončí exekuční řízení, která nebude mít kdo zpracovávat. Vymahatelnost práva se podle ní sníží.

Čím vyšší sjednáte u UniCredit Bank půjčku, tím nižší sazbu banka poskytne Air Bank chystá bezkontaktní výběry        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
6. 4. 2016 13:18 Nový

Hm...

Nemyslím, že by to bylo jenom těmi náhradami. Exekuce dopadají na stále horší lidi s pochybným morálním kreditem, kteří do budoucna nebudou váhat vzít na exekutora kudlu nebo pistoli. A nikoli proto, aby tomu zabránili, ale aby ho sejmuli. Navíc renomé této práce je také hodně pochybné. Já bych to nechtěl dělat.