Spočítejte si...

Zavřít

Air Bank chystá bezkontaktní výběry

Air Bank plánuje v Česku letos spustit bezkontaktní výběry z bankomatů. K výběru z bankomatu tak postačí přiložení bezkontaktní karty nebo nálepky ke čtečce. Bezkontaktní čtečky do budoucna umožní i výběry s pomocí mobilních telefonů vybavených technologií NFC.

Air Bank už v Praze a Brně postavila první tři bankomaty, které jsou čtečkami pro bezkontaktní výběry vybaveny. Ke spuštění bezkontaktních výběrů ale dojde až během několika měsíců. Jejich zprovoznění vyžaduje softwarové úpravy na straně dodavatele bankomatů Wincor Nixdorf a společnosti Global Payments, která transakce z bankomatů zpracovává.

Bezkontaktní výběry v Česku v současné době nenabízí žádná banka. Češi přitom v používání bezkontaktních karet patří mezi evropské rekordmany. Podle statistik Sdružení pro bankovní karty vydaly banky v Česku do konce roku 2015 přes 8 milionů bezkontaktních karet. Více než 70 % celkově vydaných karet tak tvořily právě karty bezkontaktní.

O povolání exekutora lidi nemají zájem K jakému lékaři chodit s cukrovkou?        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
6. 4. 2016 12:57 Nový

poprosim jeste

celé vlákno

ze do vyberu 5.000,- bych to dal bez PINU :-)

FIO, EQUA
FIO, EQUA (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz
6. 4. 2016 14:27 Nový

Re: poprosim jeste

celé vlákno

Bez zadání hesla bych z bankomatu hotovost nevydával. Stačí, když si zloděj s bezkontaktní kartou nakoupí zboží za 5000 Kč.