Spočítejte si...

Zavřít

S finanční tísní a oddlužením vám pomůže poradna serveru Měšec.cz

Jak postupovat, když závazky převyšují vaše příjmy? Jaké jsou možnosti zbavit se dluhů a požádat o oddlužení? Jak dluhům předcházet a co dělat, aby nedošlo k exekuci? Na mnoho otázek spojených se zadlužováním nebo s problémy při splácením závazků vám odpoví naše poradna. Až do 29. března bude v poradně serveru Měšec.cz na otázky čtenářů odpovídat David Šmejkal, ředitel Poradny při finanční tísni.

Více: Poradna – Finanční tíseň a oddlužení.

Vláda chce zjednodušit systém tarifních platů státních zaměstnanců Ministerstvo práce podpoří zaměstnanost 3,3 miliardami korun        
Pedro123
Pedro123 (neregistrovaný) ---.90.broadband4.iol.cz
21. 9. 2011 12:19 Nový

Osobní bankrot a práce v zahraničí

celé vlákno

Dobrý den,
mám schválený osobní bankrot a řádně mi jsou sráženy platby na oddlužení 11 měsíců. Jelikož u dosavadního zaměstnavatele to není růžové ze mzdou, která se mi stále snižuje, je možný i konec zaměstnavatele a zanedlouho nebudu schopen uhradit za celou dobu oddlužení min. 30% celkových dluhů, vážně zvažuji zaměstnání v zahraničí. Druhý důvod je ten, že lidé v insolvenci jsou velmi omezeny u bank, pojišťoven...Nez­řídí mi k účtu karu-zbytek mzdy musím převádět na jiný účet, nezřídí mi pojištění k účtu. Nemám nárok např, na úrazové pojištění..Za největší omezení považuji, že budoucí zaměstnavatelé mne nechtěli zaměstnat z důvodu, že nejsem věrohodný! - na jednom velkém serveru dokonce radí zaměstnavatelům, aby neuzavírali pracovní smlouvy těmto lidem v insolvenci!! Prý budou žít 5 let na minimální mzdě a mohou jim odcizovat majetek!!! Zvažují stížnost k ústavnímu soudu.
Chtěl jsem se Vás zeptat, co se stane po zrušení oddlužení, jak věřitelé postupují. Vím, že soud vyhlásí tzv. nepatrný konkurs. Též vím, že majetek co je v majetkové podstatě logicky propadne ve prospěch věřitelů. Budou věřitelé domáhat se u soudu dluhu včetně úroků od doby vyhlášení konkursu či mají právo na úroky od doby splatných závazků před podání žádosti na osobní bankrot? Rád bych se poctivě vypořádal ze svými dluhy jednou pro vždy. Lze vytvořit určitou dohodu u soudu i z věřiteli na postupu splácení, kdybych pracoval v zahraničí, měl bych příjem cca 30 tisíc měsíčně a splátky bych zasílal svému správci (2/3 20 000.-Kč) zbylo by mi 10 000.-Kč což je málo pro cestu do práce, vyžití...atd. Je možné, že platební morálkou převýším 50% celkového dluhu do budoucna za posledních 49 měsíců v insolvenci při příjmu uvedeném s tím, že by byla vytvořena dohoda, aby mi zůstávalo 15 000.-Kč/měsíc ?

Děkuji mnohokrát předem za odpověď.
S pozdravem K.

Ivana
Ivana (neregistrovaný) 80.250.9.---
19. 1. 2014 8:18 Nový

Re: Osobní bankrot a práce v zahraničí

celé vlákno

Dobrý den,
pane K., jak jste, prosím, dopadnul? Jsem na tom podobně.
Kolik Vám strhávají, zda jste vůbec změnu zaměstnání uvedl a kolik Vám zůstává, když si přibližně 30000Kč vyděláte. Mají nárok strhávat vše do nezabavitelného minima?????

Vladimír
Vladimír (neregistrovaný) 82.99.162.---
18. 4. 2014 14:12 Nový

Re: Osobní bankrot a práce v zahraničí

celé vlákno

Mají právo Vám zabavit vše kromě minima, 5 let na 8000,- Kč.

Vladimír
Vladimír (neregistrovaný) 82.99.162.---
18. 4. 2014 14:11 Nový

Re: Osobní bankrot a práce v zahraničí

celé vlákno

To by mě taky zajímalo jak to je s tím zahraničím.