Hlavní navigace

Novým výkonným ředitelem České bankovní asociace se stane Dušan Baran

Sdílet

podnikání, business, byznys, korporát, ředitel, personálie Autor: Gabriela Hájková s využitím DALL-E

Od 1. července 2024 se novým výkonným ředitelem České bankovní asociace (ČBA) stane Dušan Baran. Na pozici přichází s bohatými zkušenostmi z bankovního sektoru.

Jsem spokojen s výběrem nového výkonného ředitele ČBA a jsem rád, že pan Dušan Baran souhlasil s převzetím této odpovědnosti. Má silnou expertízu a zkušenosti v oblasti bankovnictví, financí, strategie, řízení rizik, řízení lidí a dalších oblastech, okomentoval personální novinku Jan Juchelka, prezident ČBA a generální ředitel Komerční banky s tím, že o změně rozhodlo Prezidium ČBA.

Příležitost spolupracovat s ČBA vnímám jako pokračování své dlouhodobé práce v oblasti financí a bankovnictví. V nové roli bych chtěl přispět k dalšímu rozvoji a vybudování moderní a kompetentní asociace, která bude respektovaným a důvěryhodným partnerem státu, regulátora, veřejnosti a dalších subjektů na trhu, a která bude zastupovat a hájit efektivně zájmy svých členů. Těším se na spolupráci s našimi členy a týmem v rámci asociace. Věřím, že společně zvýšíme pozitivní vnímání českého bankovnictví a zapojíme se do změn, které pomůžou transformaci české ekonomiky, uvedl také Baran.

Novým šéfem České bankovní asociace bude Dušan Baran

Novým šéfem České bankovní asociace bude Dušan Baran

Autor: Česká bankovní asociace

Nastávající výkonný ředitel více než 5 let působil jako finanční ředitel a místopředseda představenstva ve Sberbank CZ. Na různých manažerských pozicích pracoval také v České spořitelně. V letech 2000 – 2013 byl místopředsedou představenstva a finančním ředitelem a v letech 1999 – 2000 předsedou představenstva a generálním ředitelem České spořitelny. Studoval na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze a Katz GSB University of Pittsburgh.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Autorka je zástupkyní šéfredaktora serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).