Hlavní navigace

Nový investiční produkt preferuje jen firmy chránící životní prostředí, lidská práva a zvířata

Sdílet

ČSOB nabízí nový investiční produkt, který investuje pouze do společensky odpovědných firem. Služba ČSOB NaMíru zodpovědně se v tomto ohledu zaměřuje na témata životního prostředí, sociálních hodnot a řízení společností (tzv. principy ESG – Environment, Social, Governance).

V praxi to znamená, že vybírá investice pouze do firem, které se aktivně snaží chránit přírodní zdroje a životní prostředí, nejsou jim lhostejná lidská práva a záleží jim na ochraně a šetrném nakládání se zvířaty. Zároveň jsou pro ně důležitá i práva spotřebitelů a zaměstnanců a bojují proti korupci, vysvětluje zpráva ČSOB s tím, že jde např. o společnosti Microsoft, Intel, Oracle, Mondelez, PepsiCo., Nespresso, Starbucks, LVMH, Visa či Mastercard.

ČSOB NaMíru zodpovědně si můžete založit přes internetové bankovnictví. Při sjednání do konce letošního června je bez vstupních poplatků. Služba je podle banky vhodná pro investory s profilem „Opatrný“ nebo „Odvážný“. Investovat lze jednorázově nebo pravidelně každý měsíc.

Pokud byste potřebovali investici zpět, peníze se dají získat do pěti pracovních dnů. Výstupní poplatky u těchto fondů nejsou žádné. Čili s výběrem nejsou spojené žádné poplatky. Klient realizuje výběr v aktuální hodnotě, která v tu danou dobu ve fondu je (dle situace na trhu), řekl serveru Měšec.cz mluvčí ČSOB Patrik Madle.

Informace o vývoji fondu můžete sledovat prostřednictvím ČSOB Investičního portálu.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).