Hlavní navigace

Nový hráč mezi poskytovateli platebních karet: Mall Pay získal licenci od ČNB

21. 9. 2020

Sdílet

Tuzemský fintech MALL Pay, který nabízí službu odložené platby, získal od ČNB licenci na poskytování platebních služeb. Nově tak bude moci vydávat vlastní platební kartu navázanou na prémiový účet. S kartou budete moci využívat odloženou platbu i při platbě u obchodníka, který ji neposkytuje.

Kartu bude vydávat ČSOB a půjde s ní platit jak v e-shopech tak v kamenných prodejnách. Společnost plánuje nabídnout čtyři účty, které se budou lišit délkou splatnosti a výší limitu na nákupy. Firma slibuje možnost čerpání dalších výhod, například dopravu zdarma, služby pro domácnost nebo odměny za nákupy. Detaily představí během několika týdnů.

Díky odložené platbě může zákazník zboží zaplatit až po jeho doručení. V současné době funguje odložená platba MALL Pay tak, že pro její využití si musíte vybrat e-shop, který ji poskytuje. Vaše první objednávka se musí vejít do částky 2000 korun. Ověření identity probíhá formou SMS. V případě, že službu využíváte opakovaně a bezproblémově, limity se zvyšují.

Spojení služeb e-shopu a banky

S karotu MALL Pay navázanou na prémiový účet, bude nově možné využívat odloženou platbu i tam, kde to dosud není možné, tedy u obchodníků, kteří službu neposkytují. Firma nyní začíná s testováním služby, kterou chce na trh uvést ještě před Vánocemi.

MALL Pay vlastní rovným dílem MALL Group a ČSOB. Nová služba ještě víc prolne služby e-shopu a banky. Takzvané BNPL platební metody – tedy buy now, pay later – patří v evropském regionu k těm nejrychleji rostoucím. V ČSOB věříme, že právě v doplnění samotné platební transakce o další benefity je cesta, kterou se bude vyvíjet online i offline trh, uvedla Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB pro platební řešení a inovace.

Službu odložených plateb v Česku poskytuje kromě PALL Pay také Equa bank a Twisto Payments.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).