Novela živnostenského zákona podepsána prezidentem

Minulý týden podepsal prezident Václav Klaus dlouho očekávanou novelu živnostenského zákona. Živnostníkům se tak zjednoduší administrativa spojená se vstupem do podnikání, nebudou již potřebovat živnostenské oprávnění na každou živnost, stačit bude jeden výpis z rejstříku.

Novela zavádí jedinou volnou živnost a u vybraných živností nemusí být splněna podmínka tříleté praxe. V případě vystudování příbuzného oboru nebo absolvování rekvalifikace, postačí rok praxe.

Pravděpodobnost přijetí eura na Slovensku vzrostla Zahraniční obchod ČR v přebytku 14,3 miliardy korun        
Petr Kostacký
18. 4. 2008 21:18 Nový

Novela živnostenského zákona

celé vlákno
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat k novele živnostenského zákona o zrušení povinné praxe u živnosti řemeslné. Pochopil jsem z Vašeho článku, že jestliže jsem vyučen v oboru a nemám praxi budu si moct teď živnost udělat. Ale k získání živnostenského oprávnění v oboru _elektro_ potřebuji vyhlášku 50/1978 §6 a §8 a tam se uvádí, že musím doložit praxi 6 let.
Tato vyhláška stále ještě platí, a proto si myslím, že v oboru elektro člověk bude muset praxi stále dokládat aby mohl podnikat. Je to tak jak jsem napsal a k získání živnosti budu muset být někde 6 let zaměstnán?
uživatel si přál zůstat v anonymitě
11. 7. 2008 15:02 Nový

Re: Novela živnostenského zákona

celé vlákno
Dobrej dotaz.Taky by mě toto téma zajímalo víc.Protože na podnikání v oboru elektro musí být i potvrzení z ITI a to jen tak nedosta někdo.Nebo se pletu?Už nemusí být?Poradtě někdo.Děkuji