Hlavní navigace

Nové internetové bankovnictví UniCredit Bank plánuje rozpočet a spoří na budoucí výdaje

Gabriela Hájková

UniCredit Bank inovovala své internetové bankovnictví, které nově umí plánovat rozpočet na budoucí výdaje a umožňuje kontrolu těch minulých. Výdaje z účtu se totiž automaticky řadí do jedné z 9 kategorií (Hotovost, Domácnost, Doprava, Volný čas a nakupování, Zdraví a krása, Vzdělání, Podnikání, Splátky a poplatky a Ostatní). V případě nerozpoznání výdaj můžete zařadit sami. Zde si můžete nastavit měsíční rozpočet pro každou kategorii a sledovat, jak ji naplňujete.

Aplikace nabízí také chytré automatické spoření. Pokud si chcete na něco ušetřit, zvolte zde cenu a termín a do kdy chcete mít peníze pohromadě. Aplikace dopočítá, kolik musíte měsíčně odkládat stranou a nabídne jedním klikem vytvoření trvalého příkazu, který bude odesílat částku na toto spoření automaticky.

Intuitivnější by mělo být i zadávání plateb. Funkce Zaplatit podle zadání čísla účtu nebo telefonního čísla pozná, zda posíláte domácí či zahraniční platbu a jaký typ platby chcete provést. Vy pak doplňujete ještě variabilní symbol. Aplikace si nově umí zapamatovat čísla účtů a všechny potřebné údaje, kde uloží do adresáře.

Našli jste v článku chybu?