Hlavní navigace

Nové Informační centrum insolvence

Sdílet

Jiří Velinský 1. 12. 2008

SOS – Sdružení obrany spotřebitelů uvádí do provozu na svých internetových stránkách Informační centrum insolvence.

Jeho cílem je poskytnout spotřebitelům základní informace o tom, co je to insolvence a jak je možno využít insolvenční zákon, který začal platit od počátku roku 2008. Snaží se spotřebitele upozornit na možná úskalí, neboť možnosti, které tento zákon dává, nejsou vhodné pro každého.

Vzhledem k tomu, že insolvence je věcí vždy nepříjemnou, snaží se i toto informační centrum spotřebitele především nabádat k tomu, aby problémům s insolvencí spíše předcházeli, než ji pak složitě řešili.

Základní myšlenkou je poskytnout spotřebitelům dostatek informací. Ovšem je třeba mít na paměti, že každý případ je jedinečný a je třeba se vždy poradit s odborníkem, zda je pro konkrétního spotřebitele řešení v rámci insolvenčního zákona vůbec možné a také vhodné. Neuváženým insolvenčním návrhem si totiž spotřebitel může způsobit problémy ještě větší, než jsou ty, které aktuálně má. Proto by mělo toto centrum sloužit k tomu, aby spotřebitel získal základní informace a dokázal si sám předběžně posoudit, zda má cenu podnikat další kroky směrem k insolvenčnímu řízení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).