Hlavní navigace

Nové cestovní pojištění od Kooperativy kryje náklady spojené s nemocí COVID-19 v rizikových zemích

Sdílet

Veronika Němcová 14. 4. 2021

Kooperativa nově nabízí cestovní pojištění COVID-19 a pojištění Karanténa, které jsou určené pro klienty cestující do rizikových zemích označených červenou a tmavě červenou barvou na semaforu ministerstva zahraničí, kde pojišťovna nehradí případné onemocnění z pojištění léčebných výloh.

Pojištění COVID-19 je možné sjednat ve variantě pro Evropu nebo pro celý svět. Je určené pro krátkodobé zahraniční pobyty na maximálně 30 dní. Sjednává se s limitem 2 miliony Kč. 

Pojištění Karanténa podle pojišťovny kryje nezbytné a přiměřené náklady na stravu, ubytování nebo náhradní dopravu do České republiky z důvodu nařízené karantény související s onemocněním COVID-19. Tedy pro případy, kdy klienti nemohou odcestovat ze zahraničí zpět do ČR v domluveném termínu. Kooperativa uhradí 80 % vícenákladů, které klientům s nařízenou karanténou vzniknou. Limit pojištění je 30 tisíc Kč na osobu.

Tato rizika se nehradí z žádného jiného pojištění, proto doporučujeme pojištění karanténa sjednat do všech států světa bez ohledu na barevné označení jednotlivých států, uvedl mluvčí Kooperativy Milan Káňa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).