Hlavní navigace

ZUNO Bank pravděpodobně již v létě. Air Bank má licenci

Sdílet

Jiří Hovorka 2. 6. 2011

Online banka ZUNO, dcera rakouské Raiffeisen Bank International, otevře v Česku pravděpodobně během léta, uvádí tisková zpráva a potvrzuje tak již dříve oznámený záměr. V nejbližších dnech by mělo začít testování, které bude podle zprávy trvat několik týdnů. Českým klientům ZUNO přinese běžné účty v několika měnách, spořicí účty a termínované vklady – všechny služby půjde zařídit i ovládat přes internet, bez nutnosti chodit na pobočku, specifikuje banka své zaměření.

ZUNO Bank již působí na Slovensku, kde nabízí dva typy běžných účtů. První je bez poplatků za vedení a za transakce a zpoplatněné jsou pouze výběry z bankomatů. Druhý stojí v přepočtu zhruba 70 Kč měsíčně (2,80 EUR), ale jde o paušální poplatek. V jeho ceně jsou navíc výběry z bankomatů Tatra Banky nad 50 EUR (cca 1250 Kč) a také SMS zprávy s informacemi o pohybech na účtu a speciální služba Autopilot, která přesouvá sama peníze mezi běžným a spořicím účtem tak, aby bylo docíleno maximálního možného zhodnocení.

Český bankovní trh brzy rozšíří také Air Bank zaměřená na retailovou klientelu od skupiny PPF (bankovní licenci získala včera) a i nadále jsme zvědaví, jaké změny se dočkáme u Banco Popolare, jejíž akvizici již v prosinci 2009 potvrdila investorská společnost AnaCap. Podrobněji včera o všech třech nových bankách informoval server Aktuálně.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).