Hlavní navigace

Nezaměstnanost v září klesla na rovných osm procent

Sdílet

Jiří Hovorka 10. 10. 2011

Během září klesla míra registrované nezaměstnanosti v České republice o 0,2 procentního bodu na rovných osm procent, ukazuje to dnešní statistika Ministerstva práce a sociálních věcí. Ve srovnání se zářím loňského roku byla nezaměstnanost nižší o 0,5 p.b. Celkový počet uchazečů o zaměstnání se snížil o 1,3 % na 475 115. Počet nahlášených volných pracovních míst po nepřetržitém nárůstu od ledna poprvé poklesl, a to o 963 (2,4 %) na 39 795.

Největší vliv na snížení registrované nezaměstnanosti měl výrazný počet uchazečů, který odešel z evidence úřadu práce. Celkem se jednalo o 76 877 osob, což je výrazně vyšší číslo než bylo v posledních měsících obvyklé. Z tohoto počtu však 32 130 uchazečů bylo vyřazeno z evidence bez umístění, říká k výsledkům analytik společnosti Akcenta CZ Miroslav Novák a poznamenává, že právě zde je nutno hledat důvod snížení celkové míry nezaměstnanosti a položit si otázku kam tito lidé odešli.

Nezaměstnanost nezvýšil ani obvyklý zářijový příliv absolventů. Na úřady práce se jich přihlásilo o 7350 více než v srpnu, přesto na nezaměstnanosti stopy nezanechala. Pokud ekonomiku nezasáhne ekonomická pohroma z vnějšku, nezaměstnanost by letos neměla nijak dramaticky růst, dodává analytik společnosti Home Credit Michal Kozub.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).