Hlavní navigace

Nezaměstnanost v dubnu vzrostla pouze na 3,4 %

Sdílet

Lenka Kašparová 4. 5. 2020

Nezaměstnanost v dubnu vzrostla na 3,4 %, zatímco v březnu dosáhla 3 %. Nejde sice o významný nárůst, jak ale uvedla na tiskové konferenci 4. května 2020 Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí, radovat se, by bylo předčasné. Většina velkých firem se chystá propouštět na přelomu května a června. Počet nově evidovaných nezaměstnaných v dubnu dosáhl 52 995 tisíc, většinou jde o pracovníky v oblasti služeb a maloobchodu. Přitom Úřad práce ČR v dubnu evidoval celkově 254 040 uchazečů o zaměstnání. Počet volných pracovních míst poklesl na 332 748. Nárůst nezaměstnanosti zaznamenaly všechny okresy v ČR. Největší nárůst je v okresu Cheb, a to o 53 %. Podporu v nezaměstnanosti v dubnu celkově pobíralo 92 898 uchazečů. Ministerstvo ji zatím navyšovat nehodlá.

Případné navýšení podpory v nezaměstnanosti by se odvíjelo od mnoha faktorů. Klíčovým momentem by bylo, pokud by docházelo ke strukturální nezaměstnanosti, říká Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 5. 2020 8:29

    Victor z Ovieda

    S tou nezaměstnaností mi to nějak nehraje.Aby to nebyla upravená čísla,tak jako u počtu nakažených koronavirem.Vždyť jenom kolik u nás zavřeli fabrik o maloobchodě a hospodách ani nemluvě.Někteří zaměstnanci fabrik jsou doma za nějaká procenta,tak se nepočítají,ale mnoho pracovníků hlavně agentur bylo propuštěno i když i ti agenturní měli nárok být za 80% doma.Teť by měly úřady vyšetřit,jestli náhodou ty agentury za propuštěné pracovníky nepobírají od státu peníze i když pracovníky propustily.Víme jak to u nás chodí,že.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).