Hlavní navigace

Neposílejte naše lidi do Německa, zlobí se podnikatelé na liberecký úřad práce

Jiří Hovorka

Zástupci podnikatelů se opřeli do libereckého úřadu práce za to, že podle nich pomáhá v náboru českých zaměstnanců pro německé firmy. Liberecký úřad ve spolupráci se svými kolegy z nedalekého Bautzenu uspořádal v listopadu seminář, který zájemcům o výdělek radil, jak si mohou najít v Německu práci přes internet nebo třeba jak napsat životopis.

Úřad práce by se měl především soustředit na zajištění stability našeho trhu, hledat nástroje pro podporu našich firem, a ne pomáhat odlákat pracovníky do Německa. Je to výsměch všem podnikatelům z regionu. Budeme požadovat vysvětlení, a hlavně okamžité ukončení těchto aktivit, říká Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků s tím, že jsme v době, kdy je rekordně vysoký počet neobsazených volných míst (213 tisíc podle statistik Úřadu práce ČR).

Zástupci úřadu se ale brání. Jde o poskytování komplexních informací spojených s prací v Německu či Polsku, které mohou lidem pomoci vyvarovat se nepříjemných situací, řekla agentuře ČTK ředitelka krajské pobočky úřadu práce v Liberci Elena Čermáková, podle které není správné vnímat seminář jako nábor pracovních sil.

Mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková pak připomněla, že poradenské dny o práci v Německu jsou už několik let pravidelnou aktivitou sítě EURES a službou úřadu v česko-sasko-polském příhraničí.

Našli jste v článku chybu?