Hlavní navigace

Neposílejte naše lidi do Německa, zlobí se podnikatelé na liberecký úřad práce

Sdílet

Jiří Hovorka 11. 12. 2017

Zástupci podnikatelů se opřeli do libereckého úřadu práce za to, že podle nich pomáhá v náboru českých zaměstnanců pro německé firmy. Liberecký úřad ve spolupráci se svými kolegy z nedalekého Bautzenu uspořádal v listopadu seminář, který zájemcům o výdělek radil, jak si mohou najít v Německu práci přes internet nebo třeba jak napsat životopis.

Úřad práce by se měl především soustředit na zajištění stability našeho trhu, hledat nástroje pro podporu našich firem, a ne pomáhat odlákat pracovníky do Německa. Je to výsměch všem podnikatelům z regionu. Budeme požadovat vysvětlení, a hlavně okamžité ukončení těchto aktivit, říká Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků s tím, že jsme v době, kdy je rekordně vysoký počet neobsazených volných míst (213 tisíc podle statistik Úřadu práce ČR).

Zástupci úřadu se ale brání. Jde o poskytování komplexních informací spojených s prací v Německu či Polsku, které mohou lidem pomoci vyvarovat se nepříjemných situací, řekla agentuře ČTK ředitelka krajské pobočky úřadu práce v Liberci Elena Čermáková, podle které není správné vnímat seminář jako nábor pracovních sil.

Mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková pak připomněla, že poradenské dny o práci v Německu jsou už několik let pravidelnou aktivitou sítě EURES a službou úřadu v česko-sasko-polském příhraničí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).