Systém poplatků je nejasociálnější z celé Evropy. V žádné zemi Evropy neplatí důchodci stejně jako pracující.Chtít zisky na úkor důchodců=HNUS! Obecně jsem pro poplatky, ale ne jaké jsou dosud! Příklad: Můj zubní lékař je dlouhodobě nemocný. Vypadla mě plomba, šel jsem tedy k jeho kolegovi, který ordinuje hned vedle. Kolega mě objednal na druhý den. Druhý den mě ošetřil a já zaplatil poplatek 90 Kč.+ 250 Kč za plombu.Prý proto, že nejsem u něho registrovaný. Po dotazu u stomatologické komory jak to je, odpověděla, že toto zákon neřeší.
Zákon neřeší spoustu potřebných věcí, zabývá se hlavně hloupostmi. A trh, fungující snad kdysi dávno na Balkáně, kam jsme se taky vydali, to ne a ne vyřešit ...
Řada okrádajících úkonů, nejen ve zdravotnictví, byla novodobými zákony legalizována. Je to vlastně jako když za socialismu občan zaplatil cenu zboží, a v rámci uměle vyvolaného nedostatku občan ještě musel šoupnout úplatek, aby dostal to, co si zaplatil. Dnes je občan pojištěn a nevidím důvod, proč by nejen lékařům neměly být propláceny úkony z onoho pojištění a aby si lékaři říkali ještě o něco navíc. A nevšiml jsem si,že by zdravotnický personál nějak strádal. Ale s jídlem roste chuť a tak by se lékaři, piloti atp. chtěli mít stejně dobře jako jejich kolegové na Západě. Chápu. Stejně dobře jako na západě by se ale chtěli mít i učitelé, úředníci z OSSZ nebo FÚ, prodavačky, uklízečky ... Problém je ten, že naše ekonomika není schopna západní platy ve všech odvětvích ustát, přesto že mnohé ceny už dosáhly (a někde i přesáhly) západní úrovně.
Kolegyně dostala injekce s tím, že byly svátky a ošetřující zařízení si k nim ještě vzalo dovču, takže musela žebrat, aby jí někde jinde injekce aplikovali. A samozřejmě všude tvrdě platila, nevím, zda za pohotovost nebo za ošetření jiným, nesmluvním zařízením, ale platila.