Hlavní navigace

Neplatíte pokuty na falešný pokutový blok? Ověřte si to na webu ministerstva

Sdílet

Gabriela Hájková 14. 3. 2013

Ministerstvo financí zveřejnilo na svém webu přehled prvních pokutových bloků, které byly v letošním roce staženy z oběhu a neměly by být úředními osobami již používány. Kdo jste tak letos dostali pokutu za přestupek si můžete přes web Ministerstva financí ověřit, jestli váš pokutový blok není na seznamu odcizených, ztracených nebo zničených a nebyl tedy zneužit.

Průběžné zveřejňování aktuálních informací o stažených ceninách je součástí nové koncepce pokutových bloků účinné od 1. ledna 2013, která také zavádí zcela novou podobu pokutových bloků s větším množstvím ochranných prvků včetně tzv. hologramu. Stejným způsobem si přestupce může ověřit, zda blok, který obdržel, není falešný. Na webových stránkách MF je zveřejněna podoba pokutového bloku a vysvětlení jednotlivých ochranných prvků, uvádí ministerstvo ve své zprávě s tím, že zájemce získává možnost podle zveřejňovaných počátečních a konečných čísel vyřazených svazků zjistit, zda právě jeho pokutový blok neměl být vyřazen z oběhu. 

Pokud by se jednalo o neplatný blok, můžete se obrátit na ministerstvo a napsat na mail pokutovebloky@mfcr.cz nebo na Policii ČR. 

Seznam odcizených, ztracených a zničených pokutových bloků a další informace naleznete na webu ministerstva.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).