Hlavní navigace

Nemocným pojištěncům OSSZ udělily v roce 2015 více postihů než v roce 2014

Sdílet

K 31. 12. 2015 byl zkontrolován téměř každý desátý dočasně práceneschopný pojištěnec. Ke stejnému datu bylo totiž ukončeno 1 526 798 dočasných pracovních neschopností a okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) provedly 154 610 kontrol. Postih udělily 3 650 pojištěncům na tzv. neschopence, což je o 259 postihů více než za stejné období roku 2014. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Nejvíce pojištěnců, kteří porušili režim dočasně práceneschopného, který je nutné dodržovat v době dočasné pracovní neschopnosti, bylo odhaleno v Plzeňském kraji (520 postihů) a v kraji Ústeckém (417 postihů).

Počet provedených kontrol v jednotlivých městech
Autor: Česká správa sociálního zabezpečení

Počet provedených kontrol v jednotlivých městech.

Pokud jste uznání dočasně práceneschopnými, máte právo rozhodnout o adrese svého pobytu v době nemoci. Tato adresa se přitom nemusí shodovat s vaším trvalým ani přechodným bydlištěm. Adresu, kterou si zvolíte, ale musíte nahlásit svému lékaři a v době nemoci se na ní musíte nacházet. A zároveň musíte zajistit, aby na zvonku bylo vaše jméno a kontrolor tak mohl snadno zjistit, zda se ta uvedené adrese skutečně nacházíte.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).