Hlavní navigace

Německo a Francie se smiřují s řeckým odchodem z eurozóny

Sdílet

Arsen Lazarevič 5. 1. 2015

Němečtí a francouzští představitelé jako by počítali s řeckým odchodem z eurozóny. Nejdříve německá média informovala, že spolková kancléřka Angela Merkelová (Křesťanskodemokratická unie) považuje odchod Řecka z eurozóny za přijatelný postup, což zkritizovali především sociální demokraté, kteří jsou koaličními partnery. Poté francouzský prezident Francois Hollande oznámil, že o tom musí rozhodnout Řekové sami. 

Ještě problematičtější situaci však musí řešit evropští představitelé v případě Velká Británie, která není v eurozóně, chce však v nejbližší době uspořádat referendum o setrvání v Evropské unii. Oznámil to britský premiér David Cameron, podle kterého musí být referendum dříve než v avizovaném roce 2017.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 1. 2015 19:21

    ufuf (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Že by si už vzaly tyto země zpět tolik, kolik lze vymačkat z prázdného citrónu? Co ty kamióny eur, které nikdy neopustily právě Německo a Francii a Britové opět jako vždy natolik slušní, že ostrouhali? Jen tak dál, noví čekatelé EU zaplatí potom všechno, než se rozplyne zlaté prase jménem EU...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).