Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Německá Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien začala poskytovat tuzemské korunové platby od MaT - No vzhledem k tomu, že už je dnes...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 1. 2020 21:49

  MaT

  No vzhledem k tomu, že už je dnes víc možností (a zdarma) jak mít u nás v ČR účet v € a platby z něj v rámci SEPA už jsou také buď za rozumné poplatky, nebo i zdarma (teď myslím kvůli evropské regulaci musí být za stejnou cenu, jako domácí platby), tak nějak pro ten německý účet pro sebe nevidím úplně nějakou výhodu nebo nějaký užitečný "usecase".

  Řešil jsem vloni, jak levně pořídit € a jak je dostat na eurový účet třeba u Fia (hlavně ne konverze za nějaké bankovní kurzy) a i to už má celkem řešení. V Monetí online směnárně už člověk může kupovat USD a EUR za lepší ceny, než v těch lepších pražských směnárnách. Převody mezi dvěma eurovými účty v rámci ČR (v různých bankách) už také tedy nemusí být za 200-300-400 Kč, jako ještě donedávna byly. K tomu eurovému účtu není problém mít vystavenou i kartu... Na nákupy třeba v Německu, nebo dovolenou na Slovensku ideální... Takže já jsem celkem spokojen.

 • 10. 1. 2020 22:05

  bez přezdívky

  Z článku je zřejmé, že jde o německou banku působící v Německu. Protože v Česku sídlo nemá, její zacílení bude klient - Němec. Účel možnosti provádět u ní "nativní" korunové platby bude tedy přesně opačný, tj. neposkytovat Čechům z Česka možnost platit v eurech, ale poskytnout německému klientovi možnost platit "nativně", tedy výhodněji, v korunách v Česku, což v oblasti česko-německého příhraničí dává dobrý smysl. Nejen Češi zde častěji cestují do Německa, ale kupodivu i Němci si zvykají jezdit z různých důvodů k nám do Česka.
  Já osobně to tedy hodnotím jako zajímavý krok a ten takzvaný "usecase" si představit umím.

  10. 1. 2020, 22:08 editováno autorem komentáře

 • 14. 1. 2020 9:35

  xls

  S tímhle moc nesouhlasím. Stačí se podívat na její stránky - banka se dlouhodobě soustřeďuje i na české klienty, takže to považuji za službu hlavně pro ně. Němci obecně si kvůli tomu v malinké záložně účet zakládat nebudou, těm stačí platební styk v EUR.

  Jinak teď se situace rapidně změnila. Předtím jsem měl taky skoro 10 let firemní EUR účet u německé banky (podobné, ale jiné), kde stál platební styk pár korun za operaci a zbytek nestál za řeč. Banka ale postupně služby "vylepšovala", takže se před 2 roky vyplatilo převést účet do Fio, kde je to naprosto v pohodě. A po posledních změnách je EUR platební styk úplně zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).