Spočítejte si...

Zavřít

Němci bojují proti vysokým poplatkům za výběr z cizího bankomatu

Německý parlament (Bundestag) chce zakročit proti vysokým poplatkům za výběr z cizího bankomatu. Snažíme se o osobní závazek bank udržet poplatky v určitém úzkém rozmezí mezi pěti a sedmi EURo, řekl předseda Výboru pro ochranu spotřebitelů Hans-Michael Goldmann. Samozřejmě se najdou zájmové rozdíly mezi spořitelnami a internetovými bankami, které neprovozují rozsáhlou síť bankomatů, to ale neodůvodňuje vysoké poplatky. 

Goldmann si stěžuje na váhavý postoj spolkové ministrině ochrany spotřebitelů Ilse Aigner k tomuto problému. Výbor na ochranu spotřebitelů je chápán jako hybná síla, která by měla příslušnou ministrini přimět k jednání proti vysokým  poplatkům za výběr z bankomatů, řekl politik pro Saarbrücken Zeitung.

Parlamentní výbor pro ochranu spotřebitelů hodlá téma prodiskutovat na dnešním jednání se zástupci bank. Ukázalo se, že poplatky za výběry z cizích bankomatů se v posledních šesti měsících zvýšily o 13 % na průměrných 5,64 EUR. Některé banky požadovaly až 10 EURo.

Podle zprávy deníku Euro am Sontag, vyšetřuje německý antimonopolní úřad z důvodů nepřiměřených poplatků za výběr z cizích bankomatů více než 280 německých bank.

Úroky z hypoték na dvouletých minimech, přesto nelákají Jeden tiskopis daňového přiznání může posloužit třem účelům        
:
: (neregistrovaný) 193.86.121.---
18. 3. 2010 9:07 Nový

až si tuto informaci přečtou naši bankéři,

tak už vidím u našich bank poplatek v ekvivalentu 4 € za výběr a pění ód, jak jsou u nás výběry levné oproti cizině.
Ještě jde o to, jak jsou na tom v cizině s ostatními poplatky. Manželka v zaměstnání využívá přeshraniční banku k daleko levnějším europlatbám, na výběry hotovosti užívají přepážku, a na výši poplatků si dosud nestěžovali.