Hlavní navigace

Nemáme peníze, do obchodních center chodíme méně

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 3. 2013

Počet návštěvníků obchodních center se v minulém roce meziročně snížil o 0,9 %. Důsledky úsporného chování domácností ale v praxi dopadají zejména na menší centra, ta velká si totiž udržela růst o 1,6 %. Informace vyplývají z Indexu návštěvnosti nákupních center vydávaným Českým výborem Mezinárodní asociace nákupních center (ICSC). 

Z indikací od nájemců obchodních center víme, že pokles návštěvnosti byl nižší než propad tržeb. Češi tedy stále rádi chodí nakupovat do center, celkově za své nákupy ale vynakládají méně peněz, okomentoval vývoj návštěvnosti Jan Kubíček, předseda českého výboru ICSC.

S poklesem návštěvnosti se loni potýkala zejména menší centra (celkový pokles o 4,8 %). Velká centra s více než 100 jednotkami byla podle analýzy dotčena poklesem návštěvnosti jen na konci jara a během letních měsíců. Celoročně pak vzrostla o 1,6 %. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 3. 2013 23:31

    Xlll (neregistrovaný) ---.starnet.cz

    Nerad to říkám, protože nemám němce rád, ale zrovna minulý týden jsem v Německu za hranicemi utratil celkem 5500,-. Kvalita jídla (hlavně) i věcí úplně někde jinde, ceny také. Např. pleny skoro o 100,- na balení levnější. PRAVÉ máslo 20,- atd, A to tam jezdím hlavně kvůli kvalitě, cena je pro mne malý bonu, který zaplatí benzín a čas. Dokud tu budeme žrát odpadky v "akci" z celé Evropy za přemrštěné ceny, které jsou v důsledku ještě dražší než kvalitní věci a necháme si vše ostatní též líbit jako OVČANI, tak TO BUDE JEŠTĚ HORŠÍ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).