Někteří poslanci ODS navrhují zavést daň na víno

Část poslanců ODS navrhla, aby se z každého litru vína platilo deset korun do státní pokladny. Podle televize Prima by měla nová daň přinést téměř dvě miliardy korun ročně. Návrh také obsahuje povinnost zaregistrovat veškeré vinařské sklepy s tímto alkoholickým nápojem jako vinařské sklady.

Vinaři s navrhovanou daní nesouhlasí.

Zdroj: ČTK

Česká republika letos z EU dostane asi 15 miliard korun ČOI letos zatím zaznamenala méně prohřešků než loni        
slopak
slopak (neregistrovaný)
30. 7. 2007 12:03 Nový

konec českých vinařů

Tak to je konec českých vinařů.
karl
karl (neregistrovaný)
31. 7. 2007 17:42 Nový

ods

no to mi prijde jako nejaky spatny vtip. jak muze ods navrhovat novou dan? nejdriv maji plnou hubu snizovani dani a zjednodusovani administrativy a pak prijdou s novou dani? neuveritelny...
Nokian
Nokian (neregistrovaný)
31. 7. 2007 19:59 Nový

plundrování republiky

Je potřeba zlikvidovat i vinaře. Jak se to ODS podařilo u zemědělců, havířů, hutníků atd. Při převratu přece mnozí Očekávatelé Funkcí veřejně prohlašovali, že jsme udělali revoluci, žádné nebezpečí nám už nehrozí, svět nám leží u nohou a vše budeme dovážet. Tak víno můžeme také dovážet. Jako téměř vše.

V další fázi bych navrhoval zdanit dýchání.

Je s podivem, jak by ODS snižovala některým daně, ale vzápětí zjišťuje, že vznikne nějaký výpadek, který je nutné něčím nahradit. Tak od takovéto politiky "odborníků" rychle pryč! Čím se jím ještě podaří zemi zplundrovat?