Hlavní navigace

Někteří poslanci ODS navrhují zavést daň na víno

Sdílet

Ivana Ševčíková 30. 7. 2007

Část poslanců ODS navrhla, aby se z každého litru vína platilo deset korun do státní pokladny. Podle televize Prima by měla nová daň přinést téměř dvě miliardy korun ročně. Návrh také obsahuje povinnost zaregistrovat veškeré vinařské sklepy s tímto alkoholickým nápojem jako vinařské sklady.

Vinaři s navrhovanou daní nesouhlasí.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 7. 2007 17:42

  karl (neregistrovaný)
  no to mi prijde jako nejaky spatny vtip. jak muze ods navrhovat novou dan? nejdriv maji plnou hubu snizovani dani a zjednodusovani administrativy a pak prijdou s novou dani? neuveritelny...
 • 31. 7. 2007 19:59

  Nokian (neregistrovaný)
  Je potřeba zlikvidovat i vinaře. Jak se to ODS podařilo u zemědělců, havířů, hutníků atd. Při převratu přece mnozí Očekávatelé Funkcí veřejně prohlašovali, že jsme udělali revoluci, žádné nebezpečí nám už nehrozí, svět nám leží u nohou a vše budeme dovážet. Tak víno můžeme také dovážet. Jako téměř vše.

  V další fázi bych navrhoval zdanit dýchání.

  Je s podivem, jak by ODS snižovala některým daně, ale vzápětí zjišťuje, že vznikne nějaký výpadek, který je nutné něčím nahradit. Tak od takovéto politiky "odborníků" rychle pryč! Čím se jím ještě podaří zemi zplundrovat?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).