Hlavní navigace

Někdy pojišťovny proplatí i plastiku víček. Nesmí ale jít jen o estetiku

Sdílet

V některých případech hradí zdravotní pojišťovny i plastické operace. Nesmí v nich jít ale pouze o estetickou stránku věci. Například blepharoplastiku, tedy operaci očních víček, hradí zdravotní pojišťovny v případě, že je operace indikována z medicinského důvodu.

Jde o korekční operaci očních víček, při které se odstraňuje nadbytečná převislá kůže horních víček včetně tukových prolapsů.

To znamená, že bez korekce je omezen pohyb víček, dochází k zúžení periferního vidění, oči jsou náchylnější k únavě nebo máte zhoršené vidění. Zcela výjimečně a jen za přesně stanovených podmínek může operaci očních víček hradit zdravotní pojišťovna po schválení revizním lékařem. Povoluje se pouze na základě zdravotních indikací a k žádosti o úhradu výkonu je nutné zdravotní pojišťovně doložit vyšetření perimetru pacienta, ze kterého je zřejmé omezení jeho zorného pole shora, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

V takovém případě tedy navštívíte očního lékaře, který s výsledkem perimetrického vyšetření podá žádost o úhradu operace k posouzení reviznímu lékaři vaší zdravotní pojišťovny. Po schválení revizním lékařem provede pojišťovna úhradu v případě, že je operační zákrok proveden na pracovišti, které má s pojišťovnou smlouvu a má nasmlouvaný příslušný zdravotní výkon (75399 – Dermatoplastika jednoho víčka nebo blepharochalasis – excize jednoho víčka + odstranění tuku a záhyb).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).