Hlavní navigace

Nejvyšší dluhy mají Poláci, Češi dluží téměř 50 000 Kč

Sdílet

Arsen Lazarevič 29. 9. 2014

Nejvyšší průměrný dluh mají Poláci, nejnižší je v Bulharsku. Poláci průměrně dluží 117 600 Kč, což je výrazně více než například ve Slovensku či Rumunsku, kde je dluh na obyvatele ve výši 73 000 Kč. Vyplývá to z databáze společnosti APS Holding, která srovnala situaci v České republice, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Bulharsku. Na druhé straně žebříčku jsou Češi, kteří dluží průměrných 47 472 Kč. Vůbec nejmenší dluhy mají Bulhaři (14 000 Kč).

Vyšší dlužné částky jsou patrné u spotřebitelů ve věku kolem čtyřiceti let. Je to dáno tím, že v tomto věku mají lidé největší výdaje spojené s rekonstrukcí obydlí, zaopatřením dětí či pořízením většího rodinného vozu. Nižší dlužná částka je obvyklá u mladších věkových kategorií. Mladí lidé se nejčastěji zadlužují kvůli nákupu nového telefonu, tabletu či kvůli nezaplaceným službám telefonních operátorů, uvedl Martin Hubáček z APS Holding. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 9. 2014 10:59

  JaRo (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To ze ma nekdo jakykoliv dluh je jeho hloupost a nezodpovednost vuci sobe a svym detem.
  Muj jedinny prijem je prumerny plat, jinak nic, manzelka nema ani tento a presto jsme nikdy nikde nedluzili ani korunu.
  Kazda pujcka je draha , proste za neco zaplatite vic nez je potreba a tak se mi vyplatilo si par mesicu pockat a leckdy jsem to neco koupil i lacineji.
  Kdo si pujcuje pouze krmi ty co penez maji vic nez potrebuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).