Hlavní navigace

Nejslušnější banka v ČR pro rok 2006 - vedou velké banky

Sdílet

Petr Zámečník 26. 6. 2006

V průběžném pořadí ankety „Nejslušnější banka v ČR pro rok 2006“, pořádané serverem Bankovnipoplat­ky.com za partnerství finančního serveru Měšec.cz, přední místa obsazují zatím velké banky. Ve všech kategoriích dominuje Česká spořitelna, jíž sekunduje ČSOB a eBanka, nejúspěšnější reprezentant menších bank.

Pořadí můžete ovlivnit i vy!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 6. 2006 10:15

  J. Stack a M. Škopek (neregistrovaný)
  Docela nechápu, jak může být spořitelna mezi nejslušnějšími. Přitom to byla právě ona, co zavedla jako první poplatky, které tu dosud nikdo neznal a které neúčtuje ani v mateřské zemi vlastníka!
  Na druhou stranu to asi vypovídá o úrovni klientů ČS (konzervativní neochotni cokoliv měnit a naopak ochotni na sobě nechat dříví štípat) a o "kvalitě" vycvičené obsluhy (naservírovat klientovi produkt, který vlastně ani nepotřebuje, oškubat jej tak, aby spořitelně za to ještě poděkoval a domníval se, že se okolo něj točí celá banka). Tak Ďýk, tak blbý zase nejsem. Kdysi jsem u nich taky býval, ale to co tam po privatizaci předvádí ... Pravda, příkaz k úhradě už netrvá týden, dokonce jej jeden čas zpracovávali tentýž den, ale nyní již opět ne - jedná se o nadstandardní operaci, za kterou je nutno si připlatit - jinak klient s transakcí musí počkat do příštího dne - takže jednoznačně posun zpět. Řada věcí tam nešla nebo pracovníci nebyli dostatečně informovaní - musel jsem si informaci ověřit z několika zdrojů a teprve pak tam jít něco udělat. Obsluhu jsem musel do tajů bankovní problematiky mnohdy zasvětit, jinde jsem byl přeposlán k jiné osbluze (i když údajně "všechny přepážky dělají všechno" - nebo mají dělat...). Jelikož tam i nyní jsem občas nucen zavítat - mohu potvrdit, že špatná úroveň pokračuje.
  Öd 1.6. spořka vyplácí dividenty. Mám pár akcií, tak se těším na rozruch jaký vyvolám. Pokud mne ovšem neodešlou na centrálu, jak se již několikráte v minulosti pokoušeli ... Na začátku výplatního období to nikdy nefunguvalo, tak jim nyní dávám měsíc, aby se to naučili a 29. nebo 30. mě tam máte!

  Na http://www.mesec.cz/aktuality/6558/ jsem uvedl řadu negativních zkušeností s Českou spořitelnou, zde jedna k výplatě dividend:
  Jako drobný akcionář jsem kdysi dostával jakési výplatní poukázky na dividendy. Co to převzala Erste, tak již ne. Jednou jsem se při jiné operaci přeptal na přepážce, zda náhodou nějaké dividendy nejsou. Byly, ale spořka již neráčila o tom akcionáře informovat. (z minulosti vím, že spořka prováděla výplaty dividend i jiným podnikům a fondům, tedy nejen to svoje a informovala o tom). Jelikož jsem ale u sebe neměl OP, nic jsem nedostal. Jelikož to nebyl žádný velký balík peněz, nechal jsem to u ledu. Za čas jsem se v jiné pobočce přeptal na výplatu dividend, když Erste se v médiích neustále capí svými rekordně stoupajícími zisky. Pracovnice o tom sice nic nevěděla, ale zavolala nějakému pracovníkovi z kapitálového odd., který něco o tom věděl (nebo měl vědět) a tak jsem se na přepážce bavil přes služební telefon. Výsledkem bylo to, že žádné dividendy neuvidím, protože spořka v minulostí nabídla drobným akcionárům odkup akcií a já udělal chybu, že jsem je neprodal. A z minulých let, než se konal odkup, taky nic neuvidím. No, hnulo mi to žlučí - jak rozdílný názor na jednu a tu samou věc, navíc od "fundovaného" pracovníka. Po čase jsem se zeptal na jiné pobočce na výplatu dividend, měl s sebou OP, paní najela do nějakého programu, a za chvíli jsem si odnášel dividendy za několik let. Při představě, že výplata je možná do 4 let, pak to prý propadá, bych vinou přímo lživých informací přišel o pár peněz. Jak by se prokazovala vina, když se nic nenahrává, vše se děje jen ústně?
  Chcete-li, klikněte na výše uváděný odkaz, a o spořce si toho přečtěte více.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).