Hlavní navigace

Nejobdivovanější firmou se letos stala Škoda Auto

Sdílet

Redakce 10. 4. 2009

Nejobdivovanější firmou České republiky se letos v anketě Czech Top 100 stala Škoda Auto. Druhou příčku obsadil loňský vítěz – energetická společnost ČEZ. Třetí místo patří autobusovému dopravci Student Agency. Další v pořadí nejobdivavanějších firem v Česku jsou Kofola, Zentiva, Komerční banka, Plzeňský Prazdroj, Česká pojišťovna, Skanska CS a první desítku uzavírá Agrofert Holding.

Poprvé do žebříčku sto nejobdivovanějších firem se dostaly například DIAMO, ALPINE PRO, Gama Group a dokonce i Národní divadlo.

Ve finančním žebříčku zvítězila v kategorii Měnové instituce Komerční banka, v kategorii Pojišťovny a penzijní fondy Česká pojišťovna a v kategorii Finanční zprostředkovatelé a pomocné finanční instituce patří první místo PPF, a.s.

Žebříček je tvořen na základě hlasování manažerů významných společností, ekonomických a finančních analytiků, zástupců oborových sdružení, svazů a profesních asociací, oslovených Sdružením CZECH TOP 100. Sdružení vyhlašuje kromě žebříčku „100 nejobdivovanějších firem ČR“ i „100 nejvýznamnějších firem ČR“ a „Nejlepší výroční zprávy“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).