Spočítejte si...

Zavřít

Nejnovější snaha bank o oživení hypotečního trhu: Variabilní hypotéka s úrokem 3,93 %

Zástupci UniCredit Bank dnes představili novou hypotéku, kterou si již nyní můžete sjednat na pobočkách této banky. Nový produkt pod názvem Převratná hypotéka nabízí momentálně roční úrok začínající na 3,93 %. Je určena  těm, kteří chtějí koupi bytu či jiné nemovitosti financovat hypotékou částečně až do výše 85 % LTV.

Převratná je nová hypotéka podle zástupců banky v tom, že výše jejího úroku je vázána na jednoměsíční úrokovou sazbu na mezibankovním trhu PRIBOR. K této sazbě se přidává marže banky, která je po celou dobu platnosti hypoteční smlouvy neměnná.

K případným úpravám variabilní úrokové sazby může docházet měsíčně. Změna nastává tehdy, když se během měsíce mezibankovní sazba 1M PRIBOR změní o více než 0,1 % nahoru i dolů.

Další parametry Převratné hypotéky:

  • poplatky za schválení úvěru a za měsíční vedení hypotečního účtu jsou stejné jako u klasické hypotéky,
  • mimořádná splátka (i předčasné splacení) je možná 4× ročně a je vždy zpoplatněna 1 % z výše této splátky,
  • kdykoli je možno přejít na klasickou hypotéku, naopak to lze provést po konci fixního období,
  • s pojištěním schopnosti splácet snížíte úrokovou sazbu o 0,3 %, pokud tuto hypotéku uzavřete do konce června, poté bude sleva činit 0,15 %.

Podobné hypotéky s „plovoucí“ úrokovou sazbou nabízí také mBank a Oberbank, které ale sazby vážou na 3měsíční PRIBOR.

Snižování sazeb u hypoték je nyní všeobecným jevem. Banky reagují na malý zájem o tento produkt a snaží se sníženými sazbami trh rozhýbat. Snížení sazeb až na 4,65 % u částečných hypoték do 85 % LTV s 3– až 5letou fixací dnes oznámila Komerční banka.


Rating českých bank má za sebou první aféru Poslední den na daně