Hlavní navigace

Nejčastější zdroj nespokojenosti? Pro Čechy jsou to finance

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 11. 2017

Každý sedmý Čech se cítí nespokojený. Nejčastějším důvodem jsou finance (22 %), následují zdravotní problémy (14 %), vztahy v rodině či s blízkými lidmi (13 %) a politická situace v ČR (13 %). Informace vyplývají z průzkumu Equa bank.

Podle odpovědí čtvrtina respondentů měsíčně neuspoří ani 1000 Kč, 57 % dotázaných každý měsíc do kasičky méně než 3000 Kč. Hlavně proto se polovina Čechů aktivně zajímá o způsoby, jak vydělat více peněz. Výsledky průzkumu potvrdily platnost známého českého přísloví, že s jídlem roste chuť. Čím vyšší příjem totiž lidé mají, tím více dalších peněz k větší spokojenosti potřebují. Češi vydělávající do 25 000 korun měsíčně by byli spokojeni s dalšími 5 až 10 tisíci korunami, zatímco lidé s příjmy vyššími než 35 000 korun by k větší spokojenosti potřebovali dalších alespoň 15 000 korun, uvedl Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu společnosti Equa bank.


Autor: Equa bank

Češi, kteří se naopak v životě cítí podle průzkumu spokojeně, k životu peníze zas až tak nepotřebují. Nejčastěji uvádějí, že šťastnými je dělá jejich pevné zdraví (16 %), partnerský vztah (15 %), děti (12 %) a přátelé (10 %). Jako jeden z hlavních důvodů ke spokojenosti peníze zmiňuje jenom 6 % těchto dotázaných.

Z odpovědí vyplývá, že s prací jsou Češi převážně spokojeni (71 %), s výší finanční odměny však už ne. Čtyři z deseti Čechů by si přáli dostat přidáno. Téměř stejný počet (42 %) si myslí, že vyšší mzda by je v práci motivovala k vyššímu výkonu. Finance převažují i nad takovými benefity, jako je flexibilní pracovní doba, kterou by si přálo 14 % oslovených.  Dvě třetiny dotázaných také věří, že by se jim lépe žilo v jiném státě. Nejčastěji jmenují
Švýcarsko (10 %), Německo (7 %) a Nový Zéland (7 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).