Hlavní navigace

Jedenáct nejbezpečnějších měst z pohledu dopravních nehod

Sdílet

Josef Janda 30. 10. 2009

Na českých silnicích je zase o něco více bezpečněji. Alespoň při pohledu do indexu bezpečných měst z hlediska dopravních nehod, který připravuje Česká pojišťovna a shoduje se se statistikou České kanceláře pojistitelů. Předmětem monitorování bezpečnosti na silnicích je 13 krajských a 59 bývalých okresních měst České republiky.

Letos za první pololetí se do seznamu, které mají nejvyšší index bezpečnosti dostalo celkem jedenáct měst. Index bezpečností na silnicích se odvíjí podle dopravních nehod, které se obejdou bez nehod s usmrcením nebo s těžkým zraněním. Premiantem v tomto případě jsou Rokycany, které letos, ale ani vloni, nezaznamenaly žádnou autonehodu s úmrtím a těžkým zraněním. V uplynulých pololetích to byla většinou tři až čtyři města.

Jako nejbezpečnější krajská města byla vyhodnocena města Zlín, Jihlava a Karlovy Vary. První dvě města si oproti loňskému roku polepšila, Karlovy Vary i v roce 2008 zaujímaly medailový post. Na druhé straně žebříčku se umístila Praha, Ústí nad Labem a České Budějovice.

Z okresních měst se nejlépe dařilo městům: Rokycany, Nymburk, Rakovník, Jindřichův Hradec, Prachatice, Domažlice, Cheb, Tachov, Rychnov nad Kněžnou, Hodonín a Nový Jičín. Na druhém konci žebříčku jsou města Blansko, Ústí nad Orlicí a Klatovy, které oproti loňskému 2. místu spadly až na samý chvost žebříčku. Ústí nad Orlicí je na posledním místě již podruhé za sebou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).