Podpora pro nezaměstnané navýšena o půl miliardy korun

Úřady práce budou mít o 657 milionů korun více na výplatu podpory v nezaměstnanosti. Došlo tak k navýšení částky, která je poskytována lidem bez práce. Těch je v Česku již přes půl milionu. Pro letošní rok bylo původně plánováno pět miliard korun pro lidi bez práce, ale hospodářská recese a rušení pracovních míst navýšily toto číslo na 14,4 miliardy ko­run.

Jen v září přibylo dalších 80 825 lidí bez práce. Nejvyšší nezaměstnanost je v okresech Most (16,5 %), Karviná (14,5 %) a Šumperk (14,2 %).

Zdroj: Česká tisková kancelář

Jedenáct nejbezpečnějších měst z pohledu dopravních nehod Předběžná data hlásí pokles průmyslu        
janek
janek (neregistrovaný)
30. 10. 2009 17:47 Nový

Snížit nezaměstnanost

celé vlákno
Nebylo by to až tak těžké,stačí vyhodit z práce ty,kteří pobírají nějaký důchod,a ejhle, to by bylo volných míst! Doba je zlá,proč mají trpět lidé,kteří chtějí pracovat a nemůžou práci najít,a jiná skupina lidí má příjem hned dvojí-důchod a plat.Stěžovala si jedna starší paní,že musí chodit do práce i v důchodu,protože má nezaměstnanou dceru a podporuje ji. Proč nezůstane doma, a nepřenechá své místo dceři? (bylo to místo prodavačky v textilu)
Jiří
Jiří (neregistrovaný)
30. 10. 2009 21:00 Nový

Re: Snížit nezaměstnanost

celé vlákno
To je v pořádku, že důchodci pracují. Když jim slouží zdraví a mají zaměstnavateli co nabídnout, proč ne. Naše firma dokonce přijímá výhradně lidi kolem padesátky a výše, včetně důchodců. Tato věková kategorie má mnoho výhod, práce si váží, nižší rychlost kompenzuje zkušenostmi a kvalitou práce, známostmi, které přináší další zakázky, jsou časově nezávislí, atd.
Jelikož mnozí si u různých výběrových řízení vytrpěli od všelijakých manažerských holobrádků hodně ponížení, tak smrady s titulem zveme na pohovor pouze jako kulturní vložku - to víte legrace musí být, i kdyby dědu věšeli.
Eva
Eva (neregistrovaný)
2. 11. 2009 15:48 Nový

Re: Snížit nezaměstnanost

celé vlákno
Proti tomu, že důchodci pracují nic nemám, když si tu práci najdou a jsou tak šikovní, že si ji udrží, prosím..
Jen bych chtěla podotknout, že každý jsme byli jednou smrad, ať s titulem či bez něho, i vy pane Jiří a tedy i vy jste byl kulturní vložkou pro ostatní! Nepředpokládám, že jste se narodil jako důchodce..