Hlavní navigace

Nákupní akce Black Friday Čechy láká. Utrácejí třikrát tolik

Sdílet

V předvánočním období lidé nakupují intenzivněji, než po zbytek roku. Navíc 59 % Čechů vyhledává elektronické nákupy na zahraničních internetových obchodech. Nejčastěji takto kupují oblečení a módní doplňky (65 %). Nejvyšší částky ale utratí za cestování a dopravu (v průměru 8166 Kč). Vyplynulo to z průzkumu agentury IPSOS pro společnost PayPal.

Nákupy v e-shopech během těchto dnů vzrostly mezi lety 2016 a 2017 o 27 %, 12 %, respektive 32 %. Největším segmentem při nákupech na Černý pátek byla v roce 2017 móda. Objem nákupů v tento den velkých slev víc než trojnásobně převýšil celoroční průměr.

Velmi časté zboží, které lidé v e-shopech nakupují, jsou i šperky (54 %), spotřební elektronika (48 %) a hračky (55 %). Mezi 5 nejoblíbenějších destinací patří Čína, Spojené státy, Německo, Hongkong a Velká Británie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2018 8:52

    Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

    Také občas nakupuji za zahraničních e - shopech. Zvláště na německých. Mám mnohem větší jistotu, že nesednu na lep nějakému chytrákovi, od Aše po Hrozenkov. Nehledě na to, že jsem přesvědčen, že jsou v Evropě stále dva trhy. Jeden pro zákazníky ze "západu" a druhý pro východní Evropu. Spotřební zboží nakupuji pouze v Rakousku. Od pračky, mačky, sporáku až třeba po vysavač. Naše řetězce se spotřební elektronikou mají často zcela jiné modelové řady, než si může pořídit Rakušan, Němec. Většinou hodně ošizené i s jinou podezřelou cenovkou. Jde o série skutečně určené na východ. Nehledě k tomu, že u mnoho zboží jsou zde nastaveny neskutečně vysoké marže prodávajících. Kdo jezdí nakupovat například do Německa, tak vám to potvrdí. Mnohdy stále jiné složení za ceny i o polovinu nižší. A naši mudrlanti v EU to "řeší" již spoustu let. Bezvýsledně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).