Hlavní navigace

Na vhodně zvoleném úrazovém pojištění lze vydělat

Sdílet

Redakce 24. 9. 2008

Pojišťovny na tuzemské trhu začínají odlišovat, zda-li se pojištěnec ve svém volném čase věnuje sportovním aktivitám na rekreační nebo amatérské úrovni. Na výše uvedený stav upozornil srpnový test Sdružení obrany spotřebitelů (SOS), který byl zaměřen na rozsah pojistného krytí.

Pojišťovací ústavy důsledně rozlišují úroveň provozovaných sportovních aktivit. Podle tohoto rozlišení rozdělují klienta do různých rizikových skupin. Kromě druhu provozovaného sportu záleží také, zda-li se „pojištěnec“ věnuje čistě amatérské úrovni, nebo se účastní i závodních klání. Svou roli hraje i fakt, je-li sportovec registrován v nějakém sportovním klubu nebo nikoliv. Váhu při posuzování a výběru vhodného pojištění má i účast na úrovních lokálních, regionálních nebo celonárodních závodů. Účast nemusí být pravidelná a i čistě amatérské závody mohou pojištěnce posunout do vyšší rizikové skupiny.

Jak uvádí Michal Kebort, finanční specialista SOS, je nutné specifikovat své potřeby. To se týká především toho, jestliže má pojištěnec zájem o kvalitní a přitom levné pojištění. Nezbytností se jeví určení částek a rozsahu pojistného krytí, jakožto i zhotovení několika návrhů od různých pojišťovacích ústavů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).