Hlavní navigace

Na trhu práce chybí profesionální řidiči, hledají se noví zájemci o práci za volantem

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 13. 10. 2014

Nedostatek řidičů se v současné době projevuje natolik, že některé dopravní firmy by rády přikoupily nová vozidla, ale protože je nemá kdo řídit, vozidla nekoupí a nabídky přeprav odřeknou. Podle sdružení ČESMAD pak tento stav pak ve svém důsledku poškozuje celou ekonomiku. Sdružení to chce změnit pomoci billboardové kampaně, ve které bude lákat na zaměstnání za volantem.

Náborová kampaň Sdružení ČESMAD na profesionální řidiče.
Autor: Zdeněk Hofman/ČESMAD

Náborová kampaň Sdružení ČESMAD na profesionální řidiče.

Naše dceřiná firma Institut silniční dopravy pomůže adeptům řidičského povolání získat všechny potřebné informace. Nabízíme účast na praktických seminářích, na kterých lze získat informace, kde a jak hledat vhodné zaměstnání a samozřejmě následně pomůžeme i se získáním místa u některé z našich členských dopravních firem, uvedl v tiskové zprávě generální tajemník Sdružení Vojtěch Hromíř.

Získat všechna potřebná oprávnění pro profesionální řízení motorových vozidel je časově i finančně náročné. Pokud by zájemce o práci za volantem chtěl mít oprávnění pro všechny skupiny, musí si připravit nejméně 95 000 Kč (podle typu autoškoly a lokality).

Náborová kampaň Sdružení ČESMAD na profesionální řidiče.
Autor: Zdeněk Hofman/ČESMAD

Náborová kampaň Sdružení ČESMAD na profesionální řidiče.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 10. 2014 22:23

  mikeš (neregistrovaný) 193.86.172.---

  V zaměstnání jste jako řidič MKD placen jste měsíční mzdou, stravné je značně zkrácené, prostě zaplacená jen část pracovní doby, stravné je automaticky bráno jako součást mzdy a je značně zredukováno, což odporuje i ZP, firma platí minimální odvody, a tím pádem při nemoci a na důchod vám nejde téměř nic.Mám osobní zkušenost s brněnskou firmou z Brna Černovic, rozvoz nábytku, a musím říct, že tu dřinu a zvlášť hodiny zaplaceny nejsou, no ale ať si to každý zkusí. Prostě není to práce snů, je to o lásce ke kolečku, ale to většinou nestačí....... Ať si to každý zkusí, já už zkusil...

 • 14. 10. 2014 9:21

  Imbecilobijec (neregistrovaný) 188.175.191.---

  Na trhu práce chybí firmy, které jsou ochotny profesionální řidiče férově zaplatit.

 • 14. 10. 2014 17:48

  Mikeš (neregistrovaný) 193.86.172.---

  S tím nelze než souhlasit, když vidím co si firma nechává, kolik činí náklady, jak jsou placeni řidiči /alespoň tam, kde jsem měl zkušenost/, co si nechává majitel, nedivím se, že o tuto profesi není zájem, anebo proč se nezaměstnat kousek za hranicemi, mzda téměř o polovinu vyšší, můj zaměstnavatel přispívá i na děti, do důchodu se mi příjem bude počítat a poplyne mi z Německa, domů se dostanete stejně často, jen odvahu a zkuste to, vše přeji, aby to zkusili. A neméně důležitá věc, zacházeni je opravdu na jiné úrovni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).