Hlavní navigace

Na severu vítězí karty nad hotovostí, v Kanadě téměř všichni využívají internet banking

Sdílet

Spotřební chování se mění. Zatímco dříve hrála prim hotovost, v současné době preferuje většina lidí platby kartou. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Ferratum Group.

Podle průzkumu lidé nejméně využívají hotovost v Norsku a Švédsku, kde preferuje platbu kartou 70 % dotázaných. Obecně ale více než 50 % dotázaných odpovědělo, že chce letos více využívat platební karty a méně platit hotovostí.

Nejvíce utrácí lidé v Norsku (68,5 %), Lotyšsku (67 %), Chorvatsku (61,2 %) a v Mexiku (60,3 %). Naopak méně letos plánují lidé utrácet ve Finsku (39,7 %), Švédsku (37,9 %), Polsku (14 %) a Brazílii (13,1 %).

Mobilní bankovnictví využívá přes 60 % respondentů. Toto číslo je navíc ještě vyšší ve Švédsku, Kanadě, Norsku a Nizozemí. Zde využívá služeb mobilního bankovnictví až 80 % respondentů.

Přibližně 30 % respondentů uvedlo, že plánují nakupovat online během letošního léta, přičemž tomuto žebříčku vévodí Velká Británie a Španělsko. Naopak Finsko, Lotyšsko a Mexiko se bude držet tradičního nákupu v kamenných obchodech.

Celkem 11,3 % všech dotazovaných respondentů uvedlo, že jejich cesty přes léto budou probíhat v tuzemsku, zatímco pouze 8,7 % všech respondentů vycestuje do zahraničí. Účastníci z Bulharska, Brazílie a Dánska utratí nejvíce za cesty do zahraničí, na které si určili od 15 % do 21 % z jejich měsíčního příjmu. Respondenti z Norska (99,43 %) jsou poté nejvíce ochotni zaplatit za noc v hotelu více než 100 € za noc, zatímco účastníci z Německa (72,18 %), České republiky (52,03 %) a Bulharska (48,72 %) budou nejvíce využívat služeb AirBnB.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).