Hlavní navigace

Na rozestavěném úseku D3 u Veselí nad Lužnicí se bude jezdit bez známky

Sdílet

Gabriela Hájková 28. 2. 2017

Na rozestavěném úseku dálnice D3 mezi Veselí nad Lužnicí a Bošilcem zatím nebudete potřebovat dálniční známku. Úsek zůstane nezpoplatněný do doby, než bude sloužit plnohodnotně jako dálnice.

Výjimka ze zpoplatnění pro osobní automobily začne platit zhruba do měsíce, poté co ministerstvo dopravy přijme potřebné opatření pro úpravu provozu, informoval mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Ministr dopravy Dan Ťok uvedl, že stavba D3 u Veselí nad Lužnicí byla mezi zpoplatněné úseky zařazena z formálních důvodů. Přiznal ale, že není férové, aby řidiči platili za silnici, která má dva pruhy a ještě nebyla dokončena jako plnohodnotná dálnice a proto bude úsek dočasně osvobozen. Ředitelství silnic a dálnic úsek na začátku roku zprovoznilo v režimu předčasného užívání a stavba se následně podle vyhlášky zařadila mezi zpoplatněnou dálniční síť. Přitom je ale zatím k dispozici pouze ve dvou pruzích, s dopravním omezením. Osvobození od zpoplatnění bude trvat do doby, než začne sloužit v plném čtyřpruhovém profilu, což by mělo být letos na podzim.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).