Hlavní navigace

Na Ostravsku je nedostatek programátorů. Firmy nabízejí dotované bydlení a víc dovolené

Sdílet

Firmy na Ostravsku se v současné době potýkají s nedostatkem programátorů, inženýrů kvality a technologů. Naopak uchazečů o zaměstnání s humanitním nebo ekonomickým vzděláním je více, než mohou firmy zaměstnat. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala personální agentura Grafton Recruitment.

V tomto regionu si programátor může vydělat mezi 25 000 – 70 000 Kč a inženýr kvality mezi 35 000 – 50 000 Kč. Situaci v Moravskoslezském kraji ovlivňují i nové projekty ve firmách, malý počet absolventů technických vysokých škol a vysoký počet výrobních firem.

Došlo i k nárůstu mezd, který by měl ještě pokračovat. S ohledem na aktuální nedostatek lidí na trhu i nadále mzdy porostou, stejně tak se budou rozšiřovat nabízené benefity. Očekáváme také další zvyšování zájmu o zaměstnávání cizinců, což opět souvisí s nedostatkem lidí na místním pracovním trhu, komentuje Michal Gargoš, vedoucí ostravské pobočky personální agentury Grafton Recruitment.

Vzhledem k nedostatku pracovníků či uchazečů se snaží zaměstnavatelé nové pracovníky nalákat na nejrůznější benefity. V poslední době mezi nejzajímavější, se kterými jsme se setkali, patří nabídka dotovaného bydlení, 6 týdnů dovolené, proplacení nemocenské do výše 90 % průměrné mzdy a možnost vybrat si den volna, pokud připadne státní svátek na víkend, říká Michal Gargoš.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 5. 2017 9:45

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

    tak za to same v Praze mate 50-100.
    Ale uplne nejlepsi pracovni fleky jsou v Praze ve vetsich firmach typu Vodafone, O2, CEZ, tam jsou stovky mist, kde sedite u kavy a berete 60-80 za pseudomanazerskou praci, jako ze mate neco na starosti. Ovsem jakmile ste par km za Prahou, tak uz Vas zase drou za par korun ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).