Hlavní navigace

Na Ostravsku je nedostatek programátorů. Firmy nabízejí dotované bydlení a víc dovolené

Veronika Doskočilová

Firmy na Ostravsku se v současné době potýkají s nedostatkem programátorů, inženýrů kvality a technologů. Naopak uchazečů o zaměstnání s humanitním nebo ekonomickým vzděláním je více, než mohou firmy zaměstnat. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala personální agentura Grafton Recruitment.

V tomto regionu si programátor může vydělat mezi 25 000 – 70 000 Kč a inženýr kvality mezi 35 000 – 50 000 Kč. Situaci v Moravskoslezském kraji ovlivňují i nové projekty ve firmách, malý počet absolventů technických vysokých škol a vysoký počet výrobních firem.

Došlo i k nárůstu mezd, který by měl ještě pokračovat. S ohledem na aktuální nedostatek lidí na trhu i nadále mzdy porostou, stejně tak se budou rozšiřovat nabízené benefity. Očekáváme také další zvyšování zájmu o zaměstnávání cizinců, což opět souvisí s nedostatkem lidí na místním pracovním trhu, komentuje Michal Gargoš, vedoucí ostravské pobočky personální agentury Grafton Recruitment.

Vzhledem k nedostatku pracovníků či uchazečů se snaží zaměstnavatelé nové pracovníky nalákat na nejrůznější benefity. V poslední době mezi nejzajímavější, se kterými jsme se setkali, patří nabídka dotovaného bydlení, 6 týdnů dovolené, proplacení nemocenské do výše 90 % průměrné mzdy a možnost vybrat si den volna, pokud připadne státní svátek na víkend, říká Michal Gargoš.

Našli jste v článku chybu?