Spočítejte si...

Zavřít

Na osobu blízkou už se příští rok vymluvíte jen těžko

Od ledna čeká řidiče řada změn, které přinese novela zákona o silničním provozu. Jednou z nejvýznamnějších novinek je ustanovení, které umožní postihnout provozovatele například za špatné parkování nebo překročení rychlosti a to i v případech, kdy pořízený záznam nestačí k identifikaci osoby, která je za volantem. 

Pokud se nepodaří pachatele přestupku identifikovat, trest ponese provozovatel auta. Pokud je například automobil napsaný na jednoho z manželů a dopravního přestupku se dopustí druhý z nich, není už možné použít výmluvu na osobu blízkou. Na provozovatele je tak přenesena odpovědnost za způsobený přestupek, za který mu může být uložena až desetitisícová pokuta. Výše je závislá na druhu přestupku, který řidič spáchal. Provozovatel však v žádném případě nemůže být sankcionován odečtením bodů, vysvětlil Pavel Fráňa z advokátní kanceláře Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři. 

Lze nakoupit štědrovečerní večeři na e-shopech? Úroky na úvěrech klesají, některé banky ale zdražují        
Lukáš Blecha aura:51

Stále se dá obejít

celé vlákno

Pokud nahlásím, že vozidlo řídil Bharat Nemytý s adresou v Indii, pokutu platit nebudu, že...

Remanstein
Remanstein (neregistrovaný) ---.gtt-net.cz
11. 2. 2013 22:31 Nový

Re: Stále se dá obejít

celé vlákno

Jsou pouze tři konce celého příběhu.
1) Provozovatel vozidla (majitel) zaplatí pouze pokutu ve výši, která odpovídá blokovému řízení a není třeba hlásit řidiče.
2) V případě, že provozovatel nahlásí osobu, kterou do roka úředník nenalezne, zaplatí provozovatel pokutu vyšší a to ve správním řízení. Obě tyto verze jsou bez ztráty bodu.
3) Třetí možnost je, že se přihlásí řidič a ten zaplatí jako v blokovém řízení + ztrátu bodů.

...
... (neregistrovaný) ---.vectro.com
19. 12. 2012 10:35 Nový

....

On je to hlavně klasický blábol Gábinky, jako všechny její články. Pro začátek zcela zapomíná, že institut osoby blízké není výmluva ale legální možnost daná zákonem a hlavně - o osobu blízkou v tom zákoně vůbec nejde.

Asi by bylo lepší, kdyby se místo psaní na odborný server věnovala hraní na saxofon, snad ji to jde lépe