Hlavní navigace

Na Moravě pracuje nejvíce přistěhovalců v celé EU

Sdílet

Lenka Kašparová 10. 7. 2019

Na střední Moravě pracuje podle údajů Eurostatu nejvyšší počet přistěhovalců pocházejících ze zemí mimo Evropskou unii. V loňském roce 2018 zde podle aktuálních dat nalezlo uplatnění devět z deseti přistěhovalců, přesněji 88 %. Což je nejvíce ze všech regionů v Evropské unii.

Můžou za to dvě příčiny. Zaprvé, situace na tuzemském trhu práce je obecně nejpříznivější v celé EU. Zadruhé, naše legislativa týkající se imigrace a pracovních povolení je poměrně striktní. Což na jedné straně snižuje pružnost systému v době vysoké poptávky po pracovní síle, na straně druhé to zaručuje, že přistěhovalci budou v Česku opravdu zaměstnáni, říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom, CZECH FUND.

O něco nižší zaměstnanost přistěhovalců pak vykazuje jihoanglický region Dorset a Somerset a Vilniuský kraj ve východní Litvě, kde loni pracovalo 85 % lidí pocházejících ze zemí mimo EU. Naopak míru zaměstnanosti přistěhovalců nižší než 50 % vykazují některé z regionů Francie, východní části Německa, dále Belgie, Nizozemska a Švédska.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).