Hlavní navigace

Na modernizované části D1 se bude měřit rychlost. Za překročení hrozí pokuta 1000 Kč

Sdílet

Na nově modernizované dálnici D1 bude od středy 5. dubna 2017 probíhat úsekové měření rychlosti mezi exity 49 Psáře a 56 Soutice.

Většina slušných řidičů v omezeních nehazarduje, jede povolenou osmdesátikilometrovou rychlostí a modernizovaným úsekem projede bez problémů. Tu hrstku pirátů silnic, která ale způsobuje tragické nehody a dopravní komplikace, musíme spolu s policií a příslušnou obcí řešící přestupky umravňovat, říká ministr dopravy Dan Ťok.

Automatický systém detekčních kamer vás při průjezdu zmiñovaným úsekem změří na začátku a na konci omezení a vyhodnotí průměrnou rychlost. Data pak systém předá policii. Pokud policie vyhodnotí,  že jste překročili povolenou rychlost, pošle podezření ze spáchání přestupku příslušné obci s rozšířenou působností, v tomto případě do Vlašimi.

Tam dojde k dalšímu šetření s následným uložením pokuty ve výši 1000 Kč. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 4. 2017 17:52

    Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

    Tohle už jsou fakt nesmysly co někdo dokáže vypustit z pusy. V omezení na 80 km/h jede 99% řidičů tachometrovou stovkou.... O žádný bouračce v oblastech, kde se rekonstruuje jsem neslyšel ani nečet už pár let, natož o vážný... Maximálně se ťuknou auta když to nějaký vemeno zahamtne a striktně trvá na tý 80ce. Hlavně doufám že měřit se bude o i o víkendech a v noci kdy se nepracuje a dálnice jsou poloprázdné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).