Spočítejte si...

Zavřít

Na internet se dostala jména členů padlé kampeličky i s výší jejich vkladů

V insolvenčním rejstříku je možné dohledat členy Metropolitního spořitelního družstva podle jména a výše vkladu, případně dlužné částky. V případě fyzických osob jsou začerněna pouze jejich bydliště a data narození. Upozornil na to server iDnes.cz. Podle České národní banky nedošlo k porušení bankovního tajemství – údaje totiž zveřejnil insolvenční soud – údaje mohou na internetu zůstat i několik let.

Problém je v tom, že řadu členů lze identifikovat i na základě jména a příjmení. Pak se může kdokoliv dozvědět, kolik měl v Metropolitním spořitelním družstvu uloženo. Problém se týká více než 14 tisíc vkladatelů a dlužníků. Čtěte více: Budoucnost družstevních záložen: připravte se na rušné období

MasterCard a Visa výrazně snižují poplatky. Výběry z bankomatů mohou zlevnit Počet nedobrovolných dražeb roste. Proč?        
Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
27. 1. 2014 12:55 Nový

iDnes

Upozornil na to server iDnes.cz? Myslíte pár týdnů poté, co na to upozorňovali diskutující na fórech, přinejmenším zde na Měšci?

Teď teda nevím, jestli jde o plivnutí do obličeje nebo výsměch.

Rob
Rob (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
27. 1. 2014 14:01 Nový

Dluznici jsou na tom hur

Jen pro srovnani, o dluznicich v insolvenci se na webu doctete jejich jmeno a prijmeni, datum narozeni, rodne cislo, bydliste, najdete zaznamy z jednání o insolvenci, zpravy dluzniku o prijmech...

Na jednu stranu se tu sili s "ochranou osobnich udaju", na druhe strane tohle. Chtelo by to najit nejaky rozumny kompromis.