Hlavní navigace

Na hazard si Češi půjčovat nechtějí. Zadlužit se kvůli alkoholu ale mnohým nevadí

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 7. 2012

Necelé tři čtvrtiny Čechů (70 %) by si nikdy nevzaly půjčku na to, aby financovala jejich hazardní hry. Říkáte si: to je snad jasné? Pak vás možná překvapí, že na alkohol by si nepůjčilo jen 7 % lidí. Vyplývá to z průzkumu společnosti Profi Credit, která se zaměřila na Čechy a Slováky.

Zatímco kvůli alkoholu se odmítá zadlužit v Česku každý čtrnáctý člověk, na Slovensku by si pro tento účel nevzalo půjčku 34 % obyvatel, tedy každý třetí. Na zábavu v kasinu máme ve srovnání se Slovenskem přísnější pohled tentokrát my. Na Slovensku by totiž bylo ochotno si na hazard vypůjčit 35 % respondentů. 

Skoro pětina Slováků (19 %) v průzkumu uvedla, že by se nikdy nezadlužila kvůli zábavě. V Čechách to striktně odmítl jen každý desátý dotázaný.

A jak jsme na tom v porovnání s našimi sousedy z pohledu půjčování si na splácení jiných dluhů? V Česku podle průzkumu odmítá vytloukat klín klínem 10 % dotázaných, na Slovensku je to pak 7 % respondentů.

Z výsledků také vyplynulo, že zakoupení dovolené nepovažují Češi ani Slováci za mrhání penězi a jsou ochotni se kvůli tomu také zadlužit. Jen 3 % Čechů a 5 % Slováků totiž odpovědělo, že by si  nikdy nepůjčili na dovolenou.

Na co byste si nikdy nepůjčili? Češi Slováci
Hazard 70% 35%
Alkohol 7% 34%
Zábava 10% 19%
Na splácení jiné půjčky 10% 7%
Dovolená 3% 5%

Zdroj: Profi Credit

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).