Na deset let do vězení už jen za přípravu daňového úniku, plánuje Babiš

Ministr financí Andrej Babiš plánuje od příštího roku zahrnout do definice trestného činu i přípravu daňového podvodu. Kromě kontrolního hlášení a elektronické evidence tržeb tak má jít o další nástroj v boji proti daňovým únikům. Nechceme čekat, až nám peníze někdo ukradne, a pak teprve začít jednat, vysvětlil ČTK svůj postoj Babiš.

Tresty za přípravu daňových úniků mají být zaměřené na účelově zakládané firmy kryté tzv. bílými koňmi. Viníkům (majitelům firem i podílejícím se daňovým poradcům) by mělo za přípravu podvodu hrozit od půl roku do 10 let odnětí svobody.

Miroslav Kalousek upozornil, že posouzení co už je příprava daňového podvodu a co není bude záležet jen na policistech a státních zástupcích a opatření tak bude snadno zneužitelné. Návrh kritizuje i Komora daňových poradců.

RSTS zlevnila úvěr na bydlení a stávajícím klientům nabízí zvýhodněné refinancování Komerční banka nabízí aplikaci pro iWatch        
Tomáš Marný aura:10
10. 3. 2016 11:54 Nový

Proč ne...

celé vlákno

Když současně s tím bude uzákoněno doživotí pro spolupracovníky StB...

VM
VM (neregistrovaný) 89.190.50.---
10. 3. 2016 13:08 Nový

Re: Proč ne...

celé vlákno

Bureše stačí zabít. Nikdo to nikdy nevyšetří, bude 10 miliónů podezřelých s motivem...

Kozlík z Roháčku
Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---
11. 3. 2016 9:46 Nový

Re: Proč ne...

celé vlákno

Pánové, v tomto mu fandím.

kamil
kamil (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
15. 3. 2016 6:55 Nový

zlodej

Doufám,ze on si půjde sednout za ty nakradené miliony.Jak je možný,že ukradne miliony a okamžitě ho nezavřou.Odpovim si sám.žije v česku