Hlavní navigace

RSTS zlevnila úvěr na bydlení a stávajícím klientům nabízí zvýhodněné refinancování

Sdílet

Levnější úvěr na bydlení

Raiffeisen stavební spořitelna od 1. března 2016 snížila úrokovou sazbu úvěru s názvem HYPOsplátka a nově jej poskytuje jej s úrokem od 1,99 % p.a.. Jde o jarní akční nabídku stavební spořitelny.

Úvěr na bydlení musí být zajištěný nemovitostí a je určen především na pořízení nového bydlení, možné jsou však i rozsáhlejší rekonstrukce a modernizace. Sjednání úvěru je v rámci akční nabídky bez poplatku.

Levnější úvěr na refinancování spotřebitelského úvěru

Kromě toho nabízí také výhodné refinancování spotřebitelského úvěru na bydlení s úrokovou sazbou maximálně 4,99 % p.a.

Pro své stávající klienty má nabídku refinancování, pokud si v minulosti vzali běžný spotřebitelský úvěr a použili ho na bydlení. „Úroková sazba běžných spotřebitelských úvěrů bývá i dvojnásobná oproti úvěru od stavební spořitelny, který je na bydlení přímo určen. Klientům proto nabízíme převedení úvěru k nám, což jim zajistí snížení měsíčních splátek i celkových nákladů na úvěr,“ uvedl v tiskové zprávě Vladimír Vyčítal, produktový specialista Raiffeisen stavební spořitelny.

Se spotřebitelským úvěrem od RSTS s názvem REKOrefin můžete nově splácet úvěr s úrokovou sazbou už od 4,69 % p.a., přičemž maximum je 4,99 % p.a. V rámci převodu úvěru přitom už nemusíte znovu prokazovat příjem, více úvěrů můžete do jednoho a původní úvěr navýšit až do 700 000 korun bez zajištění.

Vyšší úroky na spoření zůstanou

Jarní nabídku má RSTS i pro střadatele, kteří dosud na stavebním spoření spořili s úrokovou sazbou 2 % p.a. nebo i více, a nyní by si rádi vzali překlenovací úvěr. Pokud zažádáte o změnu svého spořicího tarifu na úvěrový tarif (přesněji na tarif U153) a požádáte o úvěr ve výši minimálně 500 000 korun, zůstane vám původní, vyšší úroková sazba spoření a případně i kompenzace úrokového zvýhodnění, na které by vám za běžných podmínek změnou tarifu nárok zanikl. K tomuto zvýhodněním následně získáte úvěr ze stavebního spoření s garantovanou úrokovou sazbou 2,99 % p.a. po celou dobu splácení

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).