Na co si dát pozor o eurovíkendech?

22. 6. 2011

Sdílet

Plánujete vycestovat na malý výlet? Ideální se zdají eurovíkendy. Jak upozornilo sdružení spotřebitel Test, mají i svá úskalí. 

Pokud zájezd rezervujete přes internet, musíte rozlišit moment, kdy je smlouva sjednána. Po jejím uzavření od ní sice můžete odstoupit, ale počítejte s tím, že vám cestovní kancelář naúčtuje nejspíš stornopoplatky. Proto se vám vyplatí snažit se místo odstoupení zájezd na někoho převést.

Také v případě sjednání samotného ubytovaní v zahraničí, tentokrát bez účasti cestovní kanceláře, by zákazníci neměli podléhat emocím a uzavření smlouvy by si měli řádně rozmyslet, varuje Jan Votočka, právní poradce časopisu dTest s tím, že pokud takto uzavřete smlouvu o ubytování například s hotelem v zahraničí na určitý pevně stanovený termín, nemáte už možnost odstoupit od smlouvy uzavřené přes internet do čtrnácti dní bez udání důvodu a jakékoliv sankce, ledaže by to umožňovaly zákony v dané destinaci. Pokud se pět minut po uzavření smlouvy rozhodnete nejet, pokuste se s ubytovatelem domluvit, případně se informujte o svých možnostech v Evropském spotřebitelském centru, dodal Votočka.

Další upozornění, která se vám před cestou na eurovíkend mohou hodit, najdete na webu časopisu dTest. Zde si můžete stáhnout také příručku Evropského spotřebitelského centra o právech zákazníků v letecké dopravě.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Autorka je zástupkyní šéfredaktora serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).