Hlavní navigace

Na charitu přispějete kartou. ČSOB sestrojila speciální terminál

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 3. 2018

Veřejné sbírky už se nemusí spoléhat jen na kasičky. ČSOB ve spolupráci se společnostmi Bellpro a Globit vyvinula platební terminály s dársovskou aplikací. V ulicích už je odzkoušeli třeba Amnesty International nebo Kapka naděje.

Pořadatelé veřejně prospěšných sbírek se velmi často setkávají se situací, že lidé u sebe hotové peníze nenosí. Dárcovský platební terminál tuto bariéru odstraňuje a navíc přináší větší jistotu nejen dárcům, ale i fundraiserům. Darované prostředky se totiž po platbě kartou automaticky připíší přímo na sbírkový účet neziskové organizace, která sbírku pořádá, vysvětluje Petr Hutla, vrchní ředitel ČSOB zodpovědný mimo jiné za oblast CSR.

Během svých sbírek chytré terminály ČSOB využívají například Amnesty International, Nadační fond Kapka naděje pomáhající vážně nemocným dětem, kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap, Lékaři bez hranic nebo Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu pomáhající lidem s těžkým zrakovým postižením.


Autor: ČSOB

Dárcovská účtenka

Unikátnost řešení aplikace představuje kromě předvolených dárcovských částek také obrazovka, kam může dárce zadat své telefonní číslo a zůstat tak s obdarovanou organizací ve spojení. Novinkou je také variabilní účtenka, kterou si neziskové organizace mohou personalizovat podle svých potřeb. Každou účtenku lze rozšířit o poděkování dárci, logo neziskové organizace, údaje o konkrétní sbírce, pokyny pro získání potvrzení o daru či další sdělení.  

První zkušenosti z terénu ukazují, že možnost darovat prostřednictvím platební karty zvyšuje úspěšnost veřejných sbírek. Lidé jsou ochotní bezhotovostně přispět vyšší částky, ve srovnání s klasickými sbírkami za pomoci pokladniček s hotovostí se podle ČSOB podařilo získat více než desetinásobné sumy.

Měli jsme příležitost být jak u vývoje, tak i prvního testování tohoto jedinečného produktu, který ČSOB připravila doslova na míru neziskovým organizacím. Naše zkušenosti potvrzují, že veřejnost vnímá možnost přispívat platební kartou velmi pozitivně. Jde o příjemnou, jednoduchou a hlavně velmi populární formu darování. V rámci našeho eventu na Národní třídě jsme prostřednictvím dárcovských platebních terminálů za 5 hodin získali 70 dárcovských plateb ve výši přibližně 35 tisíc korun, popsal své zkušenosti Martin Balcar, vedoucí kampaní Amnesty International.

Jeho slova potvrzuje také ředitel Kapky naděje Jan Fischer. V rámci Dne dětské onkologie jsme dárcovské terminály využili poprvé a máme na ně velmi dobré ohlasy. Akce nebyla nikterak velká, ale i tak jsme vybrali relativně pěknou částku. Musím potvrdit dosavadní zkušenosti, že platba kartou bourá zábrany a lidé jsou ochotní darovat mnohem více než klasickou cestou, řekl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).