Hlavní navigace

Mýtus zbořen, Češi se už chtějí stěhovat za prací

Arsen Lazarevič

Češi se nechtějí stěhovat za prací a proto raději zůstávají nezaměstnaní. Tento dlouhodobý mýtus však už se zdá neplatí. Vyplývá to alespoň z průzkumu poradenské společnosti KPMG. Podle tohoto výzkumu by se chtělo za prací přestěhovat až 70 % lidí. Ještě přitom před 2 lety se v obdobných průzkumech takto vyjádřilo jen 40 % lidí.

Zdá se, že začínáme bořit jeden z největších národních mýtů o nízké pracovní mobilitě Čechů. Ačkoliv u nás panuje povědomí, že se stěhování za prací bráníme, náš průzkum naznačuje pravý opak, sdělil Právu partner KPMG Česká republika Otakar Hora.

Zvažované přestěhování však může narušit odlišné pohledy a priority partnerů vůči dětem či směrem k příbuzným. Problémem jsou také obavy z přesunu z důvěrně známého prostředí do nového. V případě změny trvalého bydliště je nutné vyměnit všechny osobní doklady, případně také zaplatit daň z převodu nemovitosti. Pokud je bydlení vázáno hypotékou, přicházejí další komplikace, uvedl analytik společnosti Home Credit Michal Kozub.

Našli jste v článku chybu?