Hlavní navigace

MVČR: Změny formy poskytování poštovních služeb povedou k jejich zlepšení

Sdílet

Ivana Ševčíková 12. 9. 2008

Ministerstvo vnitra jako zřizovatel České pošty a představitelé obcí, jichž se dotýká rušení jejích kamenných poboček, jednali v uplynulých dvou týdnech o tom, jakým způsobem budou nadále poskytovány poštovní služby v malých obcích. Společně se dohodli na následujícím postupu:

  • Česká pošta znovu vstoupí do jednání se všemi starosty a navrhne jim modely spolupráce (mobilní pošta, spoluúčast na nákladech, sdílení zaměstnanců), zároveň Česká pošta veřejnosti v dotčených obcích aktivně představí způsoby, kterými navrhuje zajistit své služby, a to včetně peněžních služeb poskytovaných Poštovní spořitelnou a ukládání doporučených zásilek.
  • Starostové obcí budou mít do konce letošního roku prostor pro uplatnění svých připomínek a doporučení.
  • Česká pošta provede dotazníkové šetření mezi obyvateli všech dotčených obcí, ze kterého vyplyne okruh požadovaných služeb a nejpřijatelnější způsob jejich poskytování.
  • Česká pošta prověří ve spolupráci se starosty možnost vytvoření doručovacích míst v dotčených obcích , kde by bylo možné zásilky vyzvedávat i mimo termín příjezdu mobilního doručovatele.
  • Česká pošta vyhodnotí jednání se starosty a dotazníkové šetření a předloží zřizovateli návrh dalšího postupu vztaženého individuálně ke každé obci v termínu do 15. 1. 2009.
  • Po dobu jednání zřizovatel garantuje, že nedojde k jednostrannému rozhodnutí o změně obslužnosti či rozsahu poskytovaných služeb.

Ministerstvo vnitra věří, že změna formy poskytování poštovních služeb v malých obcích by měla v konečném důsledku znamenat jejich zlepšení. Jsme přesvědčeni, že najdeme pro obce individuální řešení, které bude přijatelné pro všechny zúčastněné strany, uvedl náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček.

Zdroj: Ministerstvo vnitra

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).