Hlavní navigace

MSD se snaží vyplácet finanční prostředky a stěžuje si na postup státní zástupkyně

anonymní

Vzhledem k tomu, že Metropolitní spořitelní družstvo (MSD) již vyplácí svým členům finanční prostředky ze sběrného účtu a to podle svého aktuálního vyjádření, je schůzka poškozených družstevníků MSD v Jihlavě, dne 23.6.2013, již bezpředmětná, a proto se odvolává. Zprávu napsal uživatel otec-decathlon. O osudu Metropolitního spořitelního družstva se dočtěte v článku: ČNB si posvítila na záložny. K penězům možná povede dlouhá cesta

MSD si v současnosti stěžuje na nepřiměřenost zásahu Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ)  Nevidíme k němu žádný důvod a jde zcela nad rámec opatření, která vydala při kontrole ČNB. Během posledního měsíce jsme proti rozhodnutí podali celkem pět stížností k Vrchnímu soudu v Praze, ten však čtyři z nich po dlouhém prodlení zamítl, uvádí k problému předseda představenstva MSD Petr Jánský.

V právním prostředí ČR je podle něj zcela běžné, že Vrchní soud o takovýchto stížnostech rozhoduje do 5 dnů od doručení, v případě MSD to bylo v řádech týdnů. A to zdůrazňuji, že MSD z našeho pohledu figuruje v těchto případech jako poškozená strana a plně spolupracuje jak s ČNB, tak s Policií České republiky na jejich objasnění a oběma institucím poskytuje veškerou dokumentaci i součinnost, doplňuje Jánský.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?